Усі секрети флейти: що треба знати про інструмент перед покупкою

22 Квітня 2024, 13:21

З чарівним звучанням, що мають флейти, мало що може зрівнятися. Це один з найкрасивіших оркестрових інструментів в світі, якому довіряють виконувати найкращі партії соло, для якого написані найчуттєвіші твори у світовій музиці, та який, на жаль, не є найпопулярнішим серед тих, хто навчається в музиці. Одна з причин – складність в освоєнні. Але все ж таки, якщо ви плануєте навчатися грі на флейті, матеріал від фахівців інтернет-магазину Музлайн стане для вас у нагоді та допоможе вам зорієнтуватися в асортименті, що представлений на вітчизняному ринку.

Які бувають флейти

Флейти є представником дерев’яних духових інструментів, але при цьому її корпус та основні механічні деталі виготовлені з металу. Це не повинно вводити вас в оману, адже сучасна оркестрова флейта є нащадком  дуже древнього дерев’яного бамбукового інструменту, що пройшов зі сходу. Звичайно, в асортименті в більшості музичних салонів і дотепер представлені:

  • оркестрові поперечні флейти;
  • блок флейти з дерева, пластику;
  • дерев’яні етнічні флейти;
  • піколо.

Варто відмітити, що саме поперечна оркестрова флейта використовується як інструмент для академічної музичної освіти, решта ж різновидів – лише як факультатив.

Скільки коштує хороша флейта

Вартість оркестрових інструментів буває дуже різною і залежить від класу конкретної моделі. Так, флейти початкового рівня можуть коштувати в районі трьох сотень доларів, але орієнтуватися на цю ціну, як на еталон не варто, адже чим кращий інструмент, тим вищою буде його ціна. Виправдовується це не лише класом флейти, але й тим з якого сплаву її виконано, яка система клапанів на ній встановлена, наскільки надійними є механічні елементи інструмента, і такі інші специфічні нюанси, що проявляють себе на практиці.

Що важливо знати ще?

Аби флейта служила вам вірою і правдою якнайдовше, за цим інструментом варто ретельно доглядати, адже він контактує із диханням музиканта, а це означає що всередині буде накопичуватися конденсат. Тож інструмент треба регулярно чистити та обробляти спеціальними засобами, які можна придбати додатково в музичному салоні. Інструмент не можна зберігати без чохла, а також докладати до нього фізичної сили. Більшість оркестрових флейт має розбірну конструкцію, що робить їх дуже-дуже вразливими, тож фахівці інтернет-магазину Muzline радять від самого початку ставитися до флейти обережно, бо навіть міцний метал має свої слабкості, а по відношенню до музичного інструмента – будь-яке ушкодження призведе до псування звуку.

Позначки: