Янукович не вважає свої обіцянки популізмом

11 Березня 2012, 21:17

"Економічне зростання, що тривало два роки – 2010 року 4,2%, минулого року – 5,3%, створило фундамент, на котрому базується ця соціальна програма, яку я оголосив. І цього року, як ми бачимо, динаміка зберігається", – заявив Янукович.

Перзидент нагадав, що одним з пріоритетів програми соціальних ініціатив є зведення доступного житла: "Наразі ми створюємо умови, за яких у кожної людини буде вигідний кредит. По-перше, на 10-15 років. По-друге, кредитна ставка буде 2-3%. А різницю покриватиме бюджет", – сказав президент.

Говорячи про свою ініціативу щодо повернення вкладів Ощадбанку СРСР, Янукович зазначив, що влада запропонує вкладникам вигідні депозитні умови, аби гроші залишились на рахунках.

"Ми розраховуємо на те, що нам вдасться якусь частину людей переконати, щоб люди залишили ці кошти на своїх рахунках – тобто не отримували готівкою, а залишили на рахунках", – сказав Янукович.

За його словами, це не лише працюватиме на зміцнення ліквідності банків, а й дозволить досягти зниження кредитних ставок для фінансування та інвестицій у різні галузі економіки України.

Янукович визнав, що під час виплати боргів вкладникам Ощадбанку СРСР в обіг буде введено суттєву грошову масу, однак все серйозно прораховано.

"Ми не будемо це робити в один день. Передбачене поступове зростання соціальних виплат, деякі з них стабільні, тобто вони переходять і в 2013 рік, і ми розраховуємо, що вони будуть тільки зростати", – сказав президент

Нагадаємо, 7 березня під час засідання уряду Янукович доручив Кабінету міністрів із травня провести перерахунок пенсій, з 1 червня відновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР. Янукович також пообіцяв підвищення доплат учасникам, інвалідам війни, членам сімей померлих ветеранів війни, інвалідам праці, шахтарям.

Янукович також пообіцяв, що з травня в Україні запрацює іпотека під 2-3% річних, а також доручив уряду спростити процедуру реєстрації транспортних засобів.

Читайте також: "Передвиборний популізм Януковича: погіршення життя вже післязавтра"