НОВИНИ

Янукович доручив відновити виплату "Юліної тисячі"

Президент Віктор Янукович доручив з 1 червня відновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР. Про це він заявив сьогодні під час розширеного засідання уряду.

«Держава повинна займатися поверненням боргів своїм громадянам. Попередній уряд зупинив програму повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР, але залишилася велика кількість громадян, які не змогли отримати обіцяну компенсацію в тисячу гривень», - сказав Янукович, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Януковича, таких громадян більше шести мільйонів.

«Держава повинна виконувати свої зобов'язання, тому, починаючи з 1 червня і до кінця цього року, ця частина боргу повинна бути повернена. Підкреслю - все має відбуватися в плановому порядку, питання має бути ретельно відпрацьований, щоб не було черг, стовпотворінь як було в 2008 році», - додав він.

Янукович поклав відповідальність за виконання цього завдання на прем'єр-міністра Миколи Азаров, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка та голову НБУ Сергія Арбузова.

Нагадаємо, у січні колишній міністр фінансів України Федір Ярошенко доручив підготувати законопроект про компенсацію втрат від знецінених вкладів в Ощадбанк колишнього СРСР.

Раніше президент Віктор Янукович заявив, що до кінця 2011 року уряд разом Нацбанком повинен вирішити питання про повернення знецінених вкладів громадян в «Ощадбанку СРСР».

Однак, народний депутат, голова Комітету Верховної ради з питань бюджету Валерій Баранов заявив, що у проекті державного бюджету на 2012 рік не закладено фінансування повернення українцям вкладів «Ощадбанку СРСР». Крім того, у держави недостатньо ресурсів для того, щоб профінансувати таку статтю видатків.

Як відомо, у 2008-2009 роках екс-прем’єр Юлія Тимошенко почала реалізацію програми з виплати компенсацій за втрачені заощадження в Ощадбанку СРСР. Отримати по тисячі гривень компенсації встигли 6,5 млн вкладників.

У липні минулого року стало відомо, що уряд Миколи Азарова хоче відмінити індексацію втрачених заощаджень вкладників колишнього Ощадбанку СРСР і передати приватній структурі обслуговування виплат.

Згодом опозиція розкритикувала урядовий проект закону про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України щодо механізму повернення заощаджень, який було названо черговою піар-акцією влади напередодні місцевих виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.