НОВИНИ

Опозиція попереджає, що після виборів Янукович забере в кілька разів більше, ніж зараз роздасть

Уряд Януковича замість повсякденної кропіткої роботи із підвищення соціальних стандартів, влаштовує показову передвиборчу акцію. Про це йдеться у заяві оприлюдненій прес-службою партія «Батьківщина» щодо оголошених 7 березня Віктором Януковичем чергових соціальних ініціатив.

Соратники Тимошенко переконані, що «в переддень парламентських виборів влада роздасть 7 мільярдів, але після виборів забере у людей з лихвою, в кілька разів більше, так само як це вони зробили після президентських виборів».

«Спочатку вони недоплачують пенсіонерам, лікарям та вчителям, чорнобильцям, афганцям, дітям війни. Забирають у них рішеннями Конституційного суду та Кабміну законні пільги, аби накопичити бюджетні кошти перед виборами, щоб потім вкинути їх громадянам як подачку перед голосуванням і видати цей аврал за свою велику турботу про людей», - наголошують в «Батьківщині».

Опозиція звертає увагу, що протягом двох років пропрезидентська більшість цілеспрямовано відмовлялася підвищувати соцстандарти і лише за півроку до чергових виборів почала удавати, ніби піклується за простих людей.

«Подібним чином Янукович вже дурив виборців в 2004 році, коли за три місяці до президентських виборів організував доплати, які підтягували мінімальні пенсії до рівня прожиткового мінімуму. Водночас в бюджеті на 2005 рік, поданим тоді за особистим підписом тодішнього прем’єра Януковича, ці доплати не були враховані, і реальними підвищення пенсій тоді займався уряд Тимошенко, причому робив це не до виборів, а після них», - йдеться у заяві.

В «Батьківщині» переконані, що «люди цього разу вже не повірять черговим побрехенькам про «покращення життя вже сьогодні», і адекватно оцінять, що ініціативи Януковича – від лукавого».

Крім того, анонсовані президентом виплати є недостатніми, позаяк вони навіть не перекривають збитків людей від підвищення цін, яке відбулося за два роки президентства Януковича.

Опозиція наголошує, що збільшувати пенсії та інші соціальні виплати «потрібно не перед виборами, як планує Янукович, а це треба було зробити ще вчора», оскільки в бюджеті існували приховані резерви і раніше.

Як повідомлялось, на сьогоднішньому засіданні уряду Янукович доручив Кабінету міністрів із травня провести перерахунок пенсій, з 1 червня відновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР. Янукович також пообіцяв підвищення доплат учасникам, інвалідам війни, членам сімей померлих ветеранів війни, інвалідам праці, шахтарям.

Янукович також пообіцяв, що з травня в Україні запрацює іпотека під 2-3% річних, а також доручив уряду спростити процедуру реєстрації транспортних засобів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.