НОВИНИ

Янукович знову роздає передвиборчі обіцянки шахтарям, інвалідам війни та праці

Президент Віктор Янукович виступає за підвищення доплат учасникам, інвалідам війни, членам сімей померлих ветеранів війни та інвалідам праці в 2012 році. Про це він сказав на розширеному засіданні Кабінету міністрів.

"Розмір доплат до пенсій для різних категорій учасників війни має у травні зрости від 30% до 50%. І це буде справедливо", - сказав він.

До категорій, яким також варто збільшити розмір виплат, Янукович відніс також інвалідів війни.

"В 2012 році додатково до передбаченого бюджетом зростання їх пенсій треба підвищити інвалідам війни одноразову допомогу до свята Перемоги. Залежно від групи інвалідності вона буде становити від 1720 гривень до 2200 гривень. Це вдвічі більше чим торік", - сказав він.

Президент також вважає необхідним вирівняти пенсії сімей померлих ветеранів війни та сімей загиблих військовослужбовців.

"В 2011 році 173 тис. членів сімей померлих інвалідів війни одержували підвищення до пенсій на рівні пенсій членів сімей загиблих військовослужбовців, а сьогодні - на 14% менше. Це необхідно виправити та зрівняти ці 2 категорії. Пенсії членів таких сімей мають зрости в травні-грудні цього року в середньому на 119 гривень", - сказав він.

Читайте також: КС легалізував популізм влади

Крім того, Янукович вказав на велику кількість скарг на порядок нарахування пенсій інвалідам праці.

"Моє доручення - провести починаючи із квітня цього року поетапне перерахування страхових виплат... Уже цього року 190 тис. осіб, в основному представники галузей з високим рівнем травматизму, одержують додатково в середньому по 500 гривень", - сказав він.

На думку президента, давність отриманих каліцтв не може впливати на розмір виплат.

Янукович також доручив Кабінету міністрів із квітня провести поетапний перерахунок страхових виплат шахтарям-інвалідам, підвищивши їх у середньому на 500 гривень.

"Моє доручення - починаючи із квітня цього року поетапно перерахувати страхові виплати", - сказав він.

Зі слів президента, уже цього року 190 тис. людей, які працюють переважно в галузях з високим рівнем травматизму, одержать додатково в середньому по 500 гривень.

Нагадаємо, на сьогоднішньому засіданні уряду  Янукович доручив Кабінету міністрів із травня провести перерахунок пенсій, а з 1 червня відновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.