Головний санлікар анонсував масову діагностику на імунітет до нового коронавірусу

24 Квітня 2020, 09:55

В Україні можуть запустити масову діагностику для виявлення антитіл до нового коронавірусу. Про це у п'ятницю, 24 квітня, повідомив Babel, цитуючи головного санітарного лікаря Віктора Ляшка в ефірі «Право на владу» на 1+1.

 

За його словами, наразі в Україні для виявлення COVID-19 використовують ПЛР-тести, але для визначення наявності імунітету у світі також використовують ІФА-методи (імуноферментний аналіз).

 

«ПЛР-тести не можна використовувати постійно, оскільки є питання інкубаційного періоду. Ми можемо потрапити на перші три дні інкубаційного періоду, коли цей тест буде неінформативним. В той же час для визначення наявності імунітету до коронавірусної хвороби використовують ІФА-методи», – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомляється, Україна може стати пʼятою країною у світі, де буде запущена масова ІФА-діагностика. Тестування вже проводять у США та Німеччині. Поки ІФА-тести тільки проходять випробування.

 

«Це буде показувати, перехворіли чи не перехворіли на коронавірус, чи сформований імунітет. Ми не маємо чітких наукових даних, якої тривалості буде цей імунітет. Але поки можемо судити про те, що в кого є наявні антитіла, там імунітет справляється три місяці», – сказав Ляшко.

 

За його словами, українська лабораторна мережа готова проводити мільйон тестів на добу.

 

«Головне, щоб підтвердили, що ці тести тестують на антитіла саме до нового коронавірусу. Бо зараз зʼявилася велика кількість тестів до коронавірусу. Коронавірус у нас циркулював і до того в Україні, і можна виявити антитіла до коронавірусу, але вони не захищатимуть від коронавірусної хвороби. Тому нам треба знати, що це специфічний ІФА-тест специфічних антитіл до специфічного коронавірусу», – додав санітарний лікар.

 

Зазначимо, в Україні поки є два види тестів для діагностики COVID-19: тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та експрес-тести.

 

Перший вид тестування важається більш точним, його роблять у лабораторіях. До отримання результату проходить орієнтовно 5-6 годин. Натомість експрес-тест виявляє лише непрямі ознаки вірусу. При використанні експрес-тесту результат відомий за 10-15 хвилин. Водночас позитивний результат експрес-тесту не є підставою для встановлення діагнозу і підтвердження випадку, результат обов'язково перевіряється лабораторно.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Наразі немає вакцини та ліків проти COVID-19.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 24 квітня зафіксовано 7647 випадків COVID-19, з них 193 летальні, 601 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 477 нових випадків.