Головне за вихідні. Масові протести у Єревані та денуклеаризація КНДР

23 Квітня 2018, 08:30

Цими вихідними у Вірменії під час масових акцій протесту затримали сотні активістів та лідера опозиції, які виступають проти прем'єрства Сержа Саргсяна, у Торонто відбулася зустріч "Великої сімки", Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві, а Організація по забороні хімічної зброї відвідала сирійську Думу для збору зразків хімічної зброї.

 

Замороження ядерних випробувань у КНДР

                                                                                                                                                                                                                                                         

У суботу, 21 квітня, лідер Північної Кореї Кім чен Ин оголосив про замороження ядерних і ракетних випробувань та закриття ядерного випробувального полігону.

 

За його словами, і наразі КНДР не потрібні випробування ракет, оскільки вся наукова робота по створенню ядерних боєголовок та розробка засобів доставки і нанесення удару була завершена. Північний ядерний випробувальний майданчик завершив свою місію.

 

Президент США Дональд Трамп назвав це рішення великим прогресом для КНДР та всього світу.

 

У свою чергу, глава МЗС Німеччини Гайко Маас зазначив, що тепер Пхеньян повинен зробити конкретні кроки для денуклеаризації країни.

 

Маас відзначив, що Північна Корея повинна надати повну інформацію про свою програму ядерних і ракетних випробувань, яка б підлягала перевірці.

 

Окрім цього, Трамп розкритикував ЗМІ за ствердження того, що США пішли на якійсь поступки Кім Чен Ину в переговорах щодо денуклеаризації корейського півострова. Американський президент наголосив, що КНДР добровільно відмовилася від ядерних випробувань і закрила ядерний полігон.

 

Масові протести в Єревані

 

 

У Вірменії тривають масові акції протесту проти перебування Сержа Саргсяна на посаді прем'єр-міністра. Учасники акції періодично проводять мітинги, ходи, перекривають вулиці, намагаються перешкодити роботі державних органів, а поліція постійно проводить масові затримання активістів.

 

22 квітня кількість затриманих учасних протесту сягнула майже 300 осіб. Серед затриманих лідер опозиційного руху Нікол Пашинян. Його затримали під час ходи протестного руху  на вулиці Арцах. Разом з ним затримали  опозиційних депутати Арарата Мірзояна та Сасуна Мікаеляна.

 

Варто зазначити, що Європейський союз висловив стурбованість зростанням напруженості у Вірменії та закликав владу країни та опозицію налагодити діалог для якнайшвидшого вирішення ситуації, яка призвела до масових протестів.

 

 

Зустріч "Великої сімки" в Торонто

 

На зустрічі "Великої сімки", яка 22 квітня стартувала в Торонто, вперше міністра запросили закордонних справ України Павла Клімкіна.

 

У свою чергу глава МЗС в України додав, що на зустрічі буде говоритиме про українців, яких незаконно утримує Росія та не омине увагою справу Володимира Балуха.

 

Окрім цього, на зустрічі міністри закордонних справ "Великої сімки", в яку входять США, Великобританія, Канада, Німеччина, Франція, Італія і Японія, обговорять в Торонто шляхи тиску на Росію, але нових санкцій немає в порядку денному.

 

 

 Надання автокефалії Українській Православній Церкві

 

 

22 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

 

За словами президента, напередодні Синод прийняв до розгляду звернення від президента до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні.

 

У свою чергу, УПЦ Московського патріархату назвала звернення президента та Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні перевищенням влади. 

 

"Українська Православна Церква, яка має канонічний зв’язок зі Вселенським Православ’ям, не зверталася до Патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію Православній Церкві в Україні та не уповноважувала на це ні Президента, ані депутатів Верховної Ради України. У зв’язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи", – йдеться в заяві УПЦ МП.

 

Окрім цього, Московський патріархат стурбований, що надання автокефалії православній церкві в Україні "розглядається як питання не лише релігії, але й геополітики"

 

ОЗХЗ відвідала сирійському Думу

 

 

Представники міжнародної Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) відвідали одне з місць у сирійському місті Дума для збору зразків для аналізу у зв'язку з твердженнями про використання хімічної зброї 7 квітня 2018 року. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті організації.

 

На основі результатів аналізу цих зразків, а також іншої інформації і матеріалів, зібраних групою, FFM складе звіт для подання державам-учасникам Конвенції з хімічної зброї для їхнього розгляду.