Головне за вихідні. Марш рівності, перейменування Македонії та ультиматум Денісової

18 Червня 2018, 09:40

Марш Рівності

 

У неділю, 17 червня у Києві відбувся Марш рівності проти дискримінації представників ЛГБТ-спільнот.

 

За словами організотрів, у Марші рівності взяли участь понад 5 тисяч осіб, в МВС назвали іншу цифру – 3, 5 тисяч.

 

Активісти, які брали участь у марші, залишали місце завершення акції на площі Льва Толстого. Територія маршу постійно була оточена правоохоронцями.

 

Учасники акції подякували представникам поліції за забезпечення безпеки під час маршу.

 

В ході маршу у голові колони виникали невеликі сутички між противниками акції та поліцією, однак вони швидко вичерпувалися, так як поліція своєчасно відтісняла супротивників, які намагалися перешкодити проведенню акції, за периметр колони.

 

По завершенню маршу організатори рекомендували учасникам акції вимкнути геолокацію, а також не використовувати символіку ЛГБТ-спільноти, щоб уникнути можливих провокацій. 

 

 

Дезінформуючі дзвінки з АП євродепутату Хармс 

 

 

У свою чергу Європарламенту Ребекка Хармс наголосила, що схвалює проведення маршу на належному рівні це рішення і розцінює його як "значний крок на підтримку демократичного розвитку України". Також вона заявила, що президент України Петро Порошенко на наступному тижні повинен представити проект закону про рівні права "щодо прав ЛГБТ українців в рамках європейських законодавчих стандартів".

 

На таку заяву в АП відреагували:

 

"Ребекка Хармс, скоріш за все, стала жертвою розіграшу. Від АП до неї не телефонували. Ми повністю спростовуємо внесення до ВР законопроектів, про які говорить пані Хармс" – заявили в АП. 

 

У свою чергу депутат Європарламенту Ребекка Хармс заявила, що стала жертвою дезінформації щодо підготовки президентом Петром Порошенком законопроекту про рівні права.

 

"Мене і мій офіс систематично дезінформували щодо законопроекту про рівні права за допомогою сфабрикованого телефону та пошти, представляючись главою Адміністрації президента", – зазначила вона.

 

"Це був мій власний досвід, пов'язаний з поточною дезінформаційною війною. Прошу вибачення за проблеми та непорозуміння, які це могло спричинити", – додала євродепутат.

 

Вона підкреслила, що цей інцидент не впливає на той факт, що проведений у неділю "Київ Прайд" є значним успіхом для України та прогресом у громадянських правах та рівноправності українців.

 

Сутички праворадикалів з поліцією

 

 

У Києві сталися дві сутички між правоохоронцями та представниками націоналістичної організації С14. 

 

"На цей час до управлінь поліції для встановлення анкетних даних та надання пояснень загалом доставили 56 осіб" – повідомили в поліції Києва.

 

За даними правоохоронців, група з більше 150 осіб вийшли на перехрестя вулиці Володимирівська-бульвар Тараса Шевченка та перекрили дорогу на маршруті руху "Маршу рівності". Із учасниками акції спілкувалися співробітники поліції діалогу, однак вони відмовилися звільнити прохід.

 

У результаті правоохоронці відтіснили їх із дороги, а чоловіків, які чинили опір та застосовували у бік правоохоронців газові балончики, затримали.

 

Згодом поліція повідомила про другу сутичку, в якій брали участь також учасники Маршу рівності.

 

У свою чергу, організація С14 заявила, що поліція застосувала силу проти націоналістів, які прийшли у центр Києва, щоб "висловити свій протест" проти проведення "Маршу рівності". В знак протесту С14 заблокували декілька доріг на Лук'янівці в Києві. 

 

Спочатку С14 повідомила, що під Шевченківським РУВС на вулиці Герцена 9 її представники заблокували дорогу з вимогою звільнити затриманих рано вранці націоналістів

 

"Вимагаємо приїзду найвищого керівництва МВС, яке сьогодні віддало наказ розігнати силою мирний мітинг", – заявили в організації.

 

Пізніше, голова київської поліції Андрій Крищенко заявив, більшість із затриманих праворадикалів, які перешкоджали проведенню Маршу рівності, відпустили. Про це повідомив голова київської поліції Андрій Крищенко.

 

За його словами, на них складено адмінпротоколи.

 

"Ще кілька осіб залишаються, дії яких будуть розглядатися в контексті статті 345 Кримінального кодексу України (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу – ред.)", – сказав Крищенко.

 

Він також додав, що 5 поліцейських отримали незначні опіки очей від сльозогінного газу під час сутичок з націоналістами.

Перейменування Македонії

 

 

У неділю, 17 червня, Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

 

Зазначається, що ця угода відкриває шлях вступу до НАТО та ЄС для колишньої югославської республіки і покладе край 27-річній суперечці між двома країнами. Угоду підписали міністри закордонних справ двох країн. Церемонія відбулася в грецькому регіоні Преспес, відомому своїми озерами, який межує з Македонією та Албанією.

 

У церемонії взяли участь грецький прем’єр Алексіс Ципрас та його македонський колега Зоран Заєв разом із посередником ООН Метью Німецем та європейськими чиновниками. 

 

"Ми наважилися, тому що ми хочемо успіхів, македонських успіхів. Ми обрали шлях до майбутнього. Тому ми приїхали сюди сьогодні. Нехай Преспес стане початком шляху до нашого європейського майбутнього", – написав Заєв у Twitter.

 

Варто зазначити, що після цього на території Греії розпочалися масові протести проти нової назви Македонії.

 

Ультиматум Денісової

 

 

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що її російська колега Татьяна Москалькова не відвідає в українському СІЗО керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, якого підозрюваного в держзраді, доки вона сама вона не потрапить до Олега Сенцова у російській колонії.

 

За словами Денісової, вона передала російському омбудсмену Москальковій список українських політв’язнів, які утримуються у в’язницях РФ і окупованого Криму, а також план відвідувань.

 

У свою чергу офіс російського омбудсмена передав українській стороні список, де вказані 34 прізвища людей, яких має намір відвідати в Україні Тетяна Москалькова, серед них і Вишинський.

 

Нагадаємо, 15 червня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Олегом Сенцовим.

 

Український омбудсмен Денісова поїхала до РФ на зустріч з українськими політв’язнями 13 червня.

 

Як повідомлялось, у Росії незаконно ув'язнений український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування.