Голова КВУ: опозиція не встигне оскаржити дії ЦВК до закінчення реєстрації кандидатів

9 Серпня 2012, 11:33

«Вони (опозиція – Ред.) можуть звернутися до Вищого адміністративного суду. І я думаю, що таке звернення буде, але поки буде рішення цього суду, то термін реєстрації закінчиться. І це вже об’єктивно, що ні Юрій Луценко, ні Юлія Тимошенко не будуть брати участь у виборах».

Водночас, Черненко вважає, що ЦВК змушена була відмовити Тимошенко і Луценку в реєстрації, оскільки таким чином виконувала Закон «Про вибори народних депутатів».

«І Юрій Луценко і Юлія Тимошенко мають непогашені судимості, а згідно з Законом «Про вибори» людина, яка має непогашені судимості не може бути зареєстрована кандидатом у народні депутати. Тому це рішення було очікуваним. Я думаю, так само воно було очікуваним лідерами опозиції. І тут несподіванок не сталося», – сказав Черненко.

Як повідомлялось, представники об’єднаної опозиції заявили, що подадуть скаргу до Адміністративного суду на дії  ЦВК, яка не зареєструвала кандидатами в народні депутати екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

За словами голови Ради опозиції Арсенія Яценюка, «не може бути обраним громадянин, що має судимість, але бути обраним і зареєстрованим – це різні речі».

Нагадаємо, 8 серпня ЦВК відмовилася реєструвати колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко й екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка кандидатами в депутати Ради від партії ВО «Батьківщина», а також від партії "Батьківщина".

Опозиція назвала це рішення ЦВК антиконституційним і закликала світову спільноту посприяти участі Тимошенко і Луценка у виборах.