НОВИНИ

ЦВК зареєструвала список опозиції без Тимошенко і Луценка

Центральна виборча комісія зареєструвала 210 кандидатів у народні депутати, висунутих за списком партії "Батьківщина" у загальнодержавному багатомандатному окрузі, без реєстрації кандидатами лідера партії, колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко й колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Відповідний проект постанови був одноголосно підтриманий всіма 14 присутніми на засіданні членами комісії.

Перед тим, як зачитати список, заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна повідомила, що до ЦВК надійшла автобіографія Тимошенко, в якій вона наголошує, що справа проти неї була сфабрикована, а рішення Печерського суду політично вмотивованим.

"Печерський суд 11 жовтня 2011 року виніс мені політично вмотивований вирок. Апеляційний суд проігнорував факти фабрикації справи проти мене", - написала Тимошенко.

Таку ж автобіографію подав Юрій Луценко. У ній він вказав, що "засуджений злочинною владою з політичних мотивів".

Водночас, як наголосила Усенко-Чорна, ЦВК не вповноважена визначати, чи є рішення суду замовним, чи ні, і не має підстав зареєструвати Тимошенко і Луценка кандидатами в депутати.

"На сьогодні у ЦВК відсутні правові підстави для реєстрації Юлії Тимошенко та Юрія Луценка", - наголосила вона.

Водночас член ЦВК Ігор Жиденко нагадав, що конституція передбачає верховенство права в Україні, і в "жодної адекватної людини не виникає сумніву, що ці судові рішення були замовні, щоб запобігти участи Тимошенко і Луценка у виборах".

Після цього ЦВК затвердила список. При цьому нумерація кандидатів у депутати в списку не змінилася порівняно з нумерацією, затвердженою з'їздом партії.

Таким чином, у списку під номером 2 значиться лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк, 3 - лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, 4 - перший заступник голови "Батьківщини" Олександр Турчинов, 6 - лідер партії "За Україну!" В'ячеслав Кириленко, 7 - один з лідерів "Батьківщини" Григорій Немиря, 8 - лідер партії "Реформи і порядок" Сергій Соболєв, 9 - лідер партії "Народний Рух України" Борис Тарасюк, 10 - один з лідерів "Батьківщини" Микола Томенко, 11 - генеральний директор телерадіокомпанії "Телерадіосвіт" (ТВі, Київ) Микола Княжицький, 12 - депутат Ради від НУНС, голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, вибори Ради відбудуться 28 жовтня за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками партій (для проходження в Раду необхідно здолати бар'єр 5%), ще 225 - за мажоритарними округами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.