НОВИНИ

ЦВК повторно відмовилась зареєструвати Тимошенко і Луценка

У середу Центральна виборча комісія п’ятнадцятим питанням порядку денного знову повернулася до того, що розглядала в першому питанні – а саме реєстрацію колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко й екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка кандидатами в депутати Ради від партії ВО «Батьківщина».

За те, щоб не реєструвати Тимошенко і Луценка проголосували десять осіб, утримались чотири   - члени ЦВК, які висувалися "Батьківщиною" – Жанна Усенко-Чорна, Юлія Швець, Ігор Жиденко та Валерій Шелудько.

Представник  ВО "Батьківщина" у ЦВК Руслан Князевич  закликав зареєструвати  Тимошенко й Луценка на підставі положень Конституції, а не закону про вибори депутатів Ради.

Князевич вказав, що положення статті  9 й 60 закону "Про вибори народних депутатів України" суперечать положенням Конституції. "Там (у Конституції– ред.) мова йде про те, що він (кандидат– ред.) не може бути обраним, а в законі мова йде, що він не може бути висунутим... Шановні колеги, побачте різницю між висуванням й обранням!" - підкреслив він.

Також депутат зазначив, що ці статті закону мають політичний характер. "Просто так сталося, що закони суперечать Конституції. Як бути? Сама Конституція дає відповідь на це питання. Вона в нас є актом найвищої юридичної сили, а отже, у цьому випадку ви повинні керуватися її нормами як нормами прямої дії", - заявив він.

Князевич зазначив, що за цим рішенням ЦВК спостерігають багато країн і, по суті, від цього рішення залежить, чи будуть вибори заздалегідь, до їхнього проведення, визнані недемократичними.

У відповідь представник Партії регіонів Владислав Забарський зауважив, що вперше бачить, щоб автор закону просив порушити закон.

Член ЦВК Жанна Устенко-Чорна попросила ЦВК не підходити формально до вирішення цього питання, і нагадала рішення Європейського суду, коли ЦВК була визнана винною в обмеженні виборчих прав Миколи Мельниченка.

"Я прошу ЦВК не палити всі мости сьогодні, а реалізувати свою функцію особливого органу і зафіксувати волевиявлення громадян України", - сказала вона.

Нагадаємо, 8 серпня ЦВК відмовилась зареєструвати Тимошенко й Луценка кандидатами в депутати Ради від "Батьківщини".

Опозиція назвала це рішення ЦВК антиконституційним і закликала світову спільноту посприяти участі Тимошенко і Луценка у виборах.

Читайте також: Чи з’являться Тимошенко й Луценко у виборчих списках: всі «за» опозиції та «проти» ЦВК

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.