НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

Опозиція у суді оскаржить відмову ЦВК реєструвати Тимошенко та Луценка

Представники об’єднаної опозиції подадуть до Адміністративного суду скаргу на Центрвиборчкому, котрий не зареєстрував кандидатами в народні депутати екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це, як повідомляє кореспондент Тиждень.ua, заявили керівники опозиції під час прес-конференції.

Як наголосив голова Ради опозиції Арсеній Яценюк, «не може бути обраним громадянин, що має судимість, але бути обраним і зареєстрованим – це різні речі».

Відтак опозиціонери вважають рішення ЦВК неконституційним.

«Якщо Європейський суд прийме законне рішення і скасує вирок (Тимошенко та Луценка – Ред.), вони матимуть повне право обиратися до органів влади», – наголосив Яценюк.

Він додав, що все цілком може статися протягом трьох місяців, котрі лишилися до дня голосування.

Також лідери опозиції повідомили, що в разі негативного рішення Адмінсуду звернуться до Європейського суду з прав людини зі скаргою на порушення права Тимошенко та Луценка бути обраними до ВР.

Водночас опозиціонери не збираються прибирати з агітаційних матеріалів прізвища, обличчя та заяви своїх представників, котрим відмовлено в реєстрації. Хоча й очікують, що влада намагатиметься їх до цього змусити.

Нагадаємо, 8 серпня ЦВК відмовилася реєструвати колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко й екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка кандидатами в депутати Ради від партії ВО «Батьківщина», а також від партії "Батьківщина".

Опозиція назвала це рішення ЦВК антиконституційним і закликала світову спільноту посприяти участі Тимошенко і Луценка у виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.