Financial Times: Україна перетворюється у найперспективнiшу країну Європи в енергетиці

15 Листопада 2013, 18:58

Минулого тижня Україна підписала угоду щодо видобування сланцевого газу із компанією Chevron, у січні схожу угоду було підписано із Shell.

«Проте Україна не лише укладає угоди для розробки "нетрадиційних" газових родовищ. Вона також веде переговори щодо угоди про розділ продукції (УРП) із консорціумом, який очолює компанія  ExxonMobil для розробки поля біля західного узбережжя Чорного моря. Як очікується, угоду буде підписано до кінця року. Це поле знаходиться поряд із контрольованим Румунією блоком родовищ «Нептун», де Exxon і австрійська компанія OMV виявили велике газове родовище у 2012 році», – пише видання і додає, що все це робить Україну однією із найбільш перспективних у енергетиці країн Європи.

Газ залишається ключовим паливом для важкої промисловості, а імпорт з Росії складає 60% споживання. Проте Росія після Помаранчевої революції почала підвищувати ціни та зменшувати поставки.

«Дві інші європейські країни, які найбільш готові до розробки внутрішніх запасів сланцевого газу – Польща та Литва, аналогічно залежать від імпорту Росії і затиснуті у цінових рамках. На відміну від Польщі, яка знизила оцінку своїх сланцевих запасів у 2011 році, досі вважається, що Україна має треті за величиною запаси сланцю у Європі», – пише видання. Так управління енергетичної інформації США оцінює українські запаси в1.18 трильйонів кубометрів газу.

Споживання газу в Україні в минулому році склало близько 50 млрд. кубічних метрів, а внутрішнє виробництво газу склало – близько 20 млр. кубічних метрів.  За базовими оцінками уряду, Олеське родовище сланцевого газу може виробляти 8-10 млрд. кубічних метрів на рік. І таким чином дещо компенсувати залежність від Росії.

читати ще

показати ще