Financial Times: світ може зіткнутися з новою продовольчою кризою

20 Липня 2012, 12:54

«В четвер ціни на кукурудзу та сою зросли до рекордних позначок, обігнавши показники кризи 2007-2008 років, яка призвела до повстаннь у більш ніж 30-ти країнах світу. Ціни на пшеницю ще не досягли рекордного рівня, але за останні 5 тижнів зросли більш як на 50% та перевищили ціни, встановлені в розпал заборони російського експорту в 2010 році.

Засуха в США, які постачають близько половини світового експорту зерна та велику частину сої та пшениці, відчуватимуться далеко за її межами та зачеплять споживачів від Єгипту до Китаю», – пише видання.

«Я бізнесмен вже понад 30 років, і це, безумовно, найсерйозніша проблема з погодою і проблема з попитом на пропозицією, яку я бачив за усі роки», – зазначив топ-менеджер одного з торгових домів.

«Я звичайно стурбований нещодавнім підвищенням цін на продовольчі товари, враховуючи його можливі наслідки, особливо для вразливих та бідних верств населення, які витрачають 75% своїх доходів на харчі», – зазначив в коментарях виданню генеральний директор Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Хосе Граціано да Сілва.

«У 2007-2008 роках стрибок цін на харчі викликав голодні бунти в країнах від Бангладешу до Гаїті, коли кількість голодуючих у світі перевищила 1 млрд осіб. Однак економісти зазначають, що поки що обсяги постачання рису, і трохи меншою мірою пшениці в світі є достатніми», – пише Financial Times.

За словами головного економіста міністерства сільського господарства США Джозефа Глаубера, нинішня ситуація є набагато кращою за 2008 рік. «Ціни вищі, це навіть не питання, але в 2007-2008 роках справді був значний дефіцит пшениці, а зараз я цього не бачу», – каже Глаубер.

Керівник організації Save the Children Джастін Форсайн все ж вважає, що зростання цін швидше за все матиме надзвичайний вплив на найбідніші верстви населення у всьому світі.

«Велика кількість людей живуть дуже близько до межі. Відсутність дощів та високі ціни на їжу вже штовхнули багатьох від ситуації, коли вони могли впоратися з ситуацією до ситуації, коли вони більше на можуть впоратись», – зазначає Форсайт.

Граціано да Сілва заявляє, що його агенція до кінця року скличе міжурядовий саміт, щоб розглянути ситуацію з продовольчою безпекою, якщо проблеми з урожаєм погіршуватимуться і далі.