НОВИНИ

25 % дітей у світі мають проблеми з розвитком через недоїдання

Кожна четверта дитина у світі через недоїдання страждає від зупинки фізичного та розумового розвитку. Про це свідчить дослідження благодійної організації Save the Children «Життя вільне від голоду. Боротьба з недоїданням серед дітей», повідомляє The Independent.

Через недостатнє харчування у 170 млн дітей у віці до п’яти років спостерігається затримка росту, і ситуація погіршується.

У Пакистані, Бангладеші, Індії, Перу та Нігерії проживає половина усіх дітей світу, які мають затримки у рості.

Третина опитаних організацією батьків заявили, що їх діти регулярно скаржаться на недостатність їжі. Один з шести батьків взагалі не може дозволити собі купити м'ясо, молоко чи овочі.

Виконавчий директор благодійної організації Джастін Форсайт попереджає, що якщо не буде вжито заходів для покращення ситуації, то за 15 років 0,5 млрд дітей у світі будуть фізично та розумово відсталими.

Така ситуація у світі викликана продовольчою кризою та зростанням цін на харчі, через що батьки були змушені зменшити витрати на їжу.

В Індії половина дітей страждають від недоїдання, а 25 % часто ходять голодними. Більше 30 тис дітей щороку вмирають від голоду в Афганістані, а жорстока засуха поставила під небезпеку життя ще тисяч дітей.

За словами авторів звіту, недоїдання є «тихим вбивцею», бо його часто не вказують причиною смерті, що призводить до відсутності дій в країнах, що розвиваються. На боротьбу з нею не надаються такі великі кошти як на кампанії проти малярії, кору чи СНІД.

Між тим, недоїдання є основною причиною смерті третини дітей у світі, а щогодини у світі від нього вмирають 300 дітей.

Більшість дітей, які не доїдають (85 %) не вмирають, але страждають розумово та фізично. За оцінками Світового Банку, уповільнення в рості дітей скорочує ВВП країни на 2-3 %. А діти, які не доїдають, можуть мати на 15 пунктів нижчий IQ, ніж ті, яких добре годують. «Очевидно, що це має прямий вплив на їх освіту та розвиток потенціалу нації», - зазначив  Форсайт. 

В останнє десятиліття спостерігається масове поліпшення здоров’я дітей у країнах, що розвиваються. Загальна смертність дітей скоротилась з 12 млн на рік до 7.6 млн. Тоді як частка дітей з зупинкою росту через недоїдання скорочується в середньому на 0,6 % на рік. Але світова продовольча криза наразі загрожує зупинити і цей прогрес.

Save the Children тисне на прем’єр-міністра Девіда Кемерона, щоб він скликав саміт щодо голоду у світі під час Олімпіади у Лондоні, на яку зберуться усі світові лідери. Організація хоче домогтися вжиття термінових заходів. У Save the Children підрахували, що у разі виділення світовими країнами $10 млрд. для необхідних заходів можна буде врятувати від смерті 2 млн дітей та 60 млн – від затримки росту. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.