Окрім того, на думку експерта, опозиція відмовилася брати участь у роботі Асамблеї й через те, що не почула аргументів зміни Конституції і вектори цих змін. «Не виключено, що опозиція плекає надії політичного реваншу, тому ці норми, які є нині, діятимуть і надалі», – сказав Когут.
Експерт вважає, що ініціатива внесення змін до Основного закону може бути черговою «занавіскою», «показухою», спробою використати публічний формат дискусії із залученням як опозиції, так і громадського суспільства для того, щоб вчергове показати світові, які у влади демократичні підходи і настрої. І за цією «ширмою» провести необхідні для себе рішення.
«Згадайте судову реформу, до розробки якої залучалися незалежні експерти. Однак, все одно було ухвалене таке законодавство, такі зміни, які ми нині маємо. Те саме можна говорити і про зміни до закону про вибори. Ми (Ліга законодавчих ініціатив – Тиждень) на певному етапі були залучені до президентської робочої групи, але на принципові позиції впливати не могли тому, що це була позиція наперед визначеною (участь у виборах виключно партій і встановлення прохідного бар’єру – Тиждень)», – сказав Когут.
На його думку, у самій владі також замало стимулів змінювати Конституцію. «Хіба можна сказати, що нинішня влада не зацікавлена у збереженні того стану речей, який сьогодні є, коли президент стоїть фактично на чолі виконавчої влади, парламент є лояльним, є можливість впливу на судову систему, абсолютно підпорядковане місцеве самоврядування? Тут важко зрозуміти логіку – навіщо змінювати Конституцію? Хіба що на догоду якійсь міжнародній опінії і просто заради процесу», – вважає Когут.
Як повідомлялося раніше, на думку політолога Володимира Фесенка, ніяких змін до Конституції до парламентських виборів 2012 року не буде.
Нагадаємо, 25 січня Янукович затвердив концепцію Конституційної асамблеї, яка готуватиме нову редакцію Основного закону. Вона почне свою роботу навесні 2012 року.
30 січня Комітет опору диктатурі прийняв рішення не брати участі в роботі Конституційної асамблеї. Згодом про відмову брати участь у роботі Конституційної Асамблеї заявила також партія «УДАР» Володимира Кличка.