Експерт: Нацбанк обмежив готівкові розрахунки з прицілом на майбутнє

3 Вересня 2013, 18:13

«Скоріше за все, це (введення обмеження на готівкові розрахунки до 150 тис. грн. – Ред.) – для того, щоб так би мовити вкоренити цю ініціативу в законодавство, а потім зменшувати суму, яка підлягає контролю з боку Нацбанку», – вважає економіст.

Як зазначив Жолудь, наразі це нововведення не приноситиме очікуваних результатів для економіки країни і суттєво не вплине на пересічних українців.

«Значного впливу в сьогоднішньому вигляді це нововведення не матиме. Це пов’язано з тим, що наразі така сума в одному переказі – це оплата у випадку, наприклад, купівлі авто, нерухомості чи дорогоцінностей. Враховуючи те, що в переважної більшості населення такі покупки якщо й відбуваються, то не частіше, ніж раз в кілька років, тому в цілому на економіку воно не впливатиме», – зауважив він.

Експерт пояснює, що наразі у випадку проведення безготівкового розрахунку на суму до 150 тис. грн. банк отримує менше 1%.

«До прикладу, якщо це 100 грн., то зважаючи на загальну суму – 150 тис. – це невелика сума», – додав він.

З іншого боку, зазначає Жолудь, чим меншою буде гранична сума, тим більше товари та послуги підлягатимуть обов’язковому переказу в безготівковій формі.

«І відповідно більше зачіпатиме українців, більшою буде й вигоди від комісій у відповідних банках», – пояснив він.

Нагадаємо, з 1 вересня в Україні встановлюється гранична сума розрахунків готівкою в сумі 150 тис. гривень.