НОВИНИ

В Україні почали діяти обмеження на готівкові розрахунки

З 1 вересня в Україні встановлюється гранична сума розрахунків готівкою в сумі 150 тис. гривень, повідомили у Нацбанку.

З 1 вересня набрала чинності постанова правління Національного банку від 6 червня “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою”.

Як розповіла заступник голови Нацбанку Віра Ричаківська,   готівкові розрахунки між фізичною особою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не мають перевищувати 150 тис. гривень. Крім того, фізичні особи між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, можуть розраховуватися готівкою в розмірі не більше 150 тис. гривень.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 150 тис. гривень, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, унесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки, у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті.

Гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тисяч гривень.

“Основною метою впровадження обмежень на розрахунки готівкою є збільшення обсягів безготівкових розрахунків та залучення додаткових ресурсів для кредитування економіки. Сподіваємось, що впровадження обмежень на готівкові розрахунки збільшить надходження фінансових ресурсів суб’єктів національної економіки в банківську систему та підвищить ліквідність банків (додаткове джерело короткострокових ресурсів на суму близько 6 млрд. грн.), сприятиме зниженню рівня доларизації депозитів (за прогнозами - на 0,5 відсоткового пункту) та розвитку зростання безготівкових розрахунків фізичних осіб (до 5% за рік)”,  - сказала заступник голови Нацбанку.

 Ричаківська вказала, що Нацбанк звернувся до банків з проханням опрацювати можливість оптимізації розміру комісії за проведення переказів.

“Хоч банки самостійно встановлюють процентні ставки та комісійну винагороду за надані послуги, Національний банк звернувся до банків з проханням опрацювати можливість оптимізації структури доходів та недопущення додаткового фінансового навантаження на фізичних осіб, у частині сплати сум комісійної винагороди банку за переказ коштів. І ми сподіваємося на розуміння та підтримку з боку банківської спільноти”,- додала  вона.

На переконання заступника голови Нацбанку,  рівень обмежень в  150 тисяч гривень слугуватиме для поступового сприйняття населенням необхідності застосування безготівкових розрахунків та підвищення їх привабливості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.