Експерт: Інформаційна війна – це максимум, що може зробити Росія у ситуації з Сирією

7 Вересня 2013, 02:00

За словами експерта, Сирія надає Росії відчуття гравця вищого ешелону світової політики, що володіє блокуючим пакетом в Раді Безпеки ООН.

«Це відчуття має пряме відношення до дискусії про межі суверенітету на тлі триваючої глобалізації. Йдеться про так звану ерозію суверенітету, який з часів косівської кризи може бути обмежений через гуманітарні проблеми всередині тієї чи іншої країни. Для Росії збереження повного суверенітету, коли ніхто не може втрутитися у її внутрішні справи, залишається справою честі», – сказав Семиволос.

Він також зазначив, що для режиму Путіна Сирія має внутрішньополітичне значення як головна сила, що протистоїть американському імперіалізму та Заходу в цілому.  Семиволос, зокрема,  зауважив, що в російських соціальних мережах вже дуже поширена точка зору «зараз ми здамо Сирію, а через п’ять років Мінськ увійде в НАТО».

«На тлі практичного антиамериканського консенсусу всередині Росії такий меседж покликаний зміцнити соціальну базу режиму. Краще за все це можна зробити налякавши людей – тому невипадково в Росії ширяться панічні настрої про третю світову війну. Це, до речі, відчутно і в Україні, що свідчить про наявність тут російської «м’якої сили» у вигляді російського інформаційного впливу»,  – сказав Семиволос.

«Така інформаційна війна, яку веде Росія, і до якої долучаються Китай, Іран та  звісно сама Сирія – це максимум, що РФ може зробити в даній ситуації. Вплинути на хід військової операція вона не може. І це ні для кого не новина», – додав експерт.

Більше читайте в інтерв’ю директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса