Документи з “райських островів”. У Порошенка прокоментували звинувачення в ухиленні від податків

6 Листопада 2017, 14:30

Матеріали журналістського розслідування, де президент України звинувачується в мінімізації податків, є "безпідставними домислами". Про це заявила представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко на засіданні погоджувальної ради парламенту у понеділок, 6 листопада. 

За її словами, офшорні компанії, про які йдеться в розслідуванні, були створені виключно для передачі президентом корпорації "Рошен" у "сліпий траст".

"Щоб продати корпорацію Roshen, треба було створити міжнародну холдингову структуру. Ця структура була налаштована на те, щоб уникнути подвійного оподаткування, щоб усі податки повністю були сплачені в Україні, а не за кордоном", – наголосила Луценко.

Вона зазначила, що такі офшори були необхідні, бо інакше, відповідно до Гаагської конвенції 1985 року, "Рошен" не можна було передати в довірче управління групи Rothschild.

"Такі міжнародні умови", – підкреслила представник президента.

За її словами, офшорні компанії холдингу при передачі кондитерської корпорації не мали жодних банківських рахунків.

"Будь-які заяви про порушення валютного законодавства чи перерахування будь-якої готівки з України при створенні цієї структури є безпідставними домислами", – наголосила Луценко.

Вона закликала "дуже акуратно формулювати те, що було почуто і скривджено журналістськими розслідуваннями".

Як відомо, у своєму дослідженні Центр розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP та "Слідство-Інфо" дійшли висновку, що метою створення офшору президентом Петром Порошенком могла бути мінімізація податків, а не плани передати кондитерський бізнес "Рошен" у "сліпий траст".

Трастовий договір на передачу управління корпорацією "Рошен" був укладений 14 січня 2016 року. Нідерландська компанія Roshen Europe B. V. фігурувала в списку з трьох офшорів Порошенка, про яких йшлося в документах "Панамського архіву". 

Нагадаємо, 5 листопада о 20:00 за українським часом одночасно чотириста журналістів в шістдесяти семи країнах опублікували свої матеріали про фінансові таємниці можновладців. Зокрема, розслідування журналістів показало, що колишній соратник екс-президента України Віктора Януковича Антон Пригодський через офшорну мальтійську компанію «TUC limited» замовив 37-метрову яхту Santa Maria T вартістю у понад 13 мільйонів євро. 

Навесні цього року учасники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів а також Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які торік оприлюднили проект «Панама Пейперз», отримали доступ до нових документів. Нове глобальне журналістське розслідування назвали «Paradise Papers» або «Документи з райських островів». Цього разу журналісти проаналізували дані про власників офшорних компаній з двох десятків юрисдикцій. Вони розташовані переважно на невеликих екзотичних островах.