НОВИНИ

Документи з "райських островів". Колишній соратник Януковича замовив 37-метрову яхту вартістю у понад €13 млн

Мальтійська компанія «TUC limited» Антона Пригодського заснована восени 2013 року.

Колишній соратник екс-президента України Віктора Януковича Антон Пригодський через офшорну мальтійську компанію «TUC limited» замовив 37-метрову яхту Santa Maria T вартістю у понад 13 мільйонів євро. Це випливає з документів «Paradise Papers» («Документи з райських островів») – нового глобального журналістського розслідування.

За даними журналістського розслідування, мальтійська компанія «TUC limited» Антона Пригодського заснована восени 2013 року. А вже в наступному році на її рахунках з’явилися понад п’ять з половиною мільйонів євро.

Журналісти звернулися до голландської кораблебудівної компанії під виглядом клієнтів з України і дізнались, що орієнтовна вартість яхти становить 13,2 мільйони євро без податку на додану вартість. А для яхти Santa Maria T – це приблизно 30% від вартості.

За європейськими законами, аби судно могло ходити водами Євросоюзу, власник має сплатити податок на додану вартість на території ЄС.

Саме тому яхта замовлялась через мальтійську фірму – це фактично офшори, вони дають змогу не платити ПДВ на території ЄС.

Як повідомлялося, журналісти розкрили офшорні зв'язки 13 "друзів"  президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо, 3 квітня минулого року в розпорядженні найбільших світових ЗМІ опинилися мільйони документів, в яких вказується, що панамська компанія Mossack Fonseca допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і уникати сплати податків. У документах згадуються 72 нинішні або колишні керівники держав, а також високопоставлені чиновники, бізнесмени та діячі культури. Засновник Mossack Fonseca заявив, що компанія не причетна до протизаконної діяльності, і назвав публікацію матеріалів злочином.

Генеральна прокуратура Панами 5 квітня заявила про готовність почати розслідування випадків незаконного створення офшорних компаній, згаданих у "панамських документах".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.