Діденко і Макаренко не потрапили на своє перше засідання суду

8 Квітня 2011, 07:33

Однак до суду не були доставлені троє обвинувачених, зокрема колишній перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз Україна" Ігор Діденко, екс-голова Державної митної служби Анатолій Макаренко, колишній заступник начальника Енергетичної регіональної митниці Тарас Шепітько.

Адвокати вважають, що обвинувачених не доставили через погану організацію процесу. "Думаю, що причиною були організаційні проблеми. Напевно, наші клопотання потрапили на Хрещатик (там знаходиться канцелярія Печерського райсуду –Ред.) і сюди просто не дійшли (суд розташований у двох будівлях на різних вулицях– Ред.)", – сказав після завершення судового засідання Ігор Степанов, адвокат Ігоря Діденка.

Загалом якості обвинувачених проходять 6 осіб: Діденко (утримується під вартою з 12 липня 2010 року), Макаренко (під вартою з 24 червня 2010 року), Шепітько (під вартою з 22 липня 2010 року), а також колишній та двоє нинішніх співробітників Держмитниці і "Нафтогазу", яким суд обрав запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Суд вчора встановив, що в обвинувачених – 12 адвокатів, з яких половина – захисники Діденка і Макаренка. Крім того, статуси народних захисників оформили собі їхні дружини і родичі, також присутні на засіданні.

Через відсутність трьох обвинувачених адвокати звернулися до судді з проханням перенести розгляд справи. За словами захисників, їхня присутність була необхідною для вирішення питання про зміну їм запобіжного заходу.

Адвокати повідомили, що клопотання про доставку в суд їхні клієнти, що знаходяться в Лук'янівському СІЗО, заявили ще тиждень тому, після чого ці прохання були продубльовані захисниками.

"Без їхньої участі слухання справи неможливо", – один за одним заявляли адвокати. З їхніми доводами погодився навіть представник Генпрокуратури, який відзначив, що для забезпечення прав обвинувачених дійсно необхідні їх доставка в суд і присутність на слуханні справи.

"Це вперше, напевно, прокурор підтримав наше клопотання, вважаючи його законним", – зізнався пізніше Юрій Сухов, адвокат Макаренка. У результаті суддя підтримав сторони. "Суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи з метою дотримання процесуальних прав всіх обвинувачених", – заявив суддя Вовк.

Нагадаємо, кримінальну справу за фактом заволодіння 6,3 млрд кубометрів природного газу було порушено СБУ 2 березня 2009 року.

8 червня 2010 року Міжнародний арбітражний трибунал у Стокгольмі зобов'язав НАК "Нафтогаз Україна" повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд кубометрів газу.