Депутати відмовилися підпорядкувати Шокіну Антикорупційну прокуратуру

2 Липня 2015, 17:50

Депутати не змогли у другому читанні та в цілому ухвалити зміни до закону «Про прокуратуру», які врегульовують діяльність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Голова Верховної Ради Володимир Гройсман шість разів ставив на голосування питання про повернення до розгляду законопроекту, однак така пропозиція набрала щонайбільше 225 голосів.

Після цього на вимогу фракцій БПП та "Народного фронту" парламентарі оголосили перерву на 20 хвилин.

Після відновлення засідання Ради нардепи перейшли до розгляду іншого законопроекту.

«Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підпорядковується безпосередньо Генеральному прокурору України», – йшлося у тексті пропонованих законопроектом змін.

Також текстом передбачалося, що генпрокурор особисто призначить кандидатів на усі адміністративні посади у Антикорупційній прокуратурі за результатами відкритого конкурсу.

Конкурс мала здійснювати комісія у складі п’яти представників ради прокурорів та шести представників Верховної Ради.

Підпорядкування САП Генпрокуратурі підтримали не всі члени коаліції. У Раді виникли суперечки.

Зокрема, нардеп від фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв виступав рішуче проти, заявивши, що «таким чином ми підпорядковуємо САП особисто генпрокурору Шокіну».

Голова Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін, який представив законопроект, відповів на це, що Конституцією передбачена єдина система прокуратури і для того, щоб зробити САП повністю незалежною «треба вносити зміни до Конституції». Хоча він також визнав, що законопрект є "політичним компромісом".

Як повідомлялося, Антикорупційна прокуратура вестиме провадження, розпочаті новоствореним Національним антикорупційним бюро.