ДБР розслідує справу щодо вивезення судді-баночника Чауса до Молдови

19 Липня 2019, 12:41

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань розслідують кримінальне провадження щодо вивезення колишнього судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса до Молдови. Про це повідомляє прес-служба ДБР.

 

Зазначається, що провадження було зареєстроване на основі інформації, поширеної у ЗМІ.

 

"Зареєстрували кримінальне провадження щодо організації можливого незаконного вивезення групою осіб судді через державний кордон України до Молдови. Підстава реєстрації кримінального провадження: інформація, поширена в ЗМІ. Важливо: за поширеною в ЗМІ інформацією, до організації незаконного вивезення судді може бути причетне колишнє керівництво держави", – повідомили в ДБР.

 

До того ж  зараз відбувається досудове розслідування, зокрема перевірка оприлюднених фактів.

 

Так, справу зареєстровано за ч. 2. ст. 332 Кримінального кодексу України: незаконне переправлення осіб через державний кордон України у спосіб, небезпечний для життя чи здоров'я особи, яку незаконно переправляли через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища; та за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

 

Нагадаємо, 9 серпня 2016 року НАБУ та САП викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який отримав $150 тисяч хабара. Він розділив гроші на дві частини: $80 тис приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту $70 тис залишив в автомобілі. 11 серпня 2016 року судді Чаусу повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет. 6 вересня Верховна рада проголосувала за арешт Чауса. Однак того ж дня стало відомо, що Чаус втік. 

 

1 березня суддя Микола Чаус був затриманий в Молдові. За словами молдовського прокурора, він сам здався правоохоронцям в Кишиневі, зізнавшись, що незаконно перетнув кордон. 2 березня суд у Кишиневі заарештував Чауса. Антикорупційна прокуратура Молдови отримала запит від Генпрокуратури України про екстрадицію судді Миколи Чауса та почала підготовку документів на екстрадицію. Сам Чаус попросив у президента Молдови політичного притулку.  10 квітня глава Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь заявив, що Чаус буде перебувати під арештом до завершення екстрадиції в Україну.

 

4 жовтня Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса від виконання обов'язків судді.

 

28 листопада Вища рада правосуддя звільнила Чауса через "відсутній на роботі з нез’ясованих причин".