НОВИНИ

Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Чауса від виконання обов'язків судді

У серпні ВРП відкрила проти судді дисциплінарну справу.

Суддю Дніпровського районного суду Миколу Чауса тимчасово відсторонили від посади. Про це повідомляє Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Вищої ради правосуддя.

«Відповідно до частини другої статті 62 Закону України "Про Вищу раду юстиції" суддя Дніпровського районного суду Чаус Микола Олексійович тимчасово відсторонюється від правосуддя на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності і застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення», - йдеться в повідомленні

Також наголошується, що суддя вважається тимчасово відстороненим від правосуддя до прийняття Вищою радою правосуддя окремого рішення.

"Термін дії відсторонення судді від правосуддя - до прийняття Вищою радою правосуддя рішення про звільнення від посади або скасування рішення Дисциплінарної палати", - додали в Вищій раді правосуддя.

Нагадаємо, суд у Молдові переніс засідання суду по справі українського судді Миколи Чауса на 6 жовтня.

Як повідомлялося, 9 серпня 2016 року НАБУ та САП викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який отримав $150 тисяч хабара. Він розділив гроші на дві частини: $80 тис приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту $70 тис залишив в автомобілі.

11 серпня 2016 року судді Чаусу повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет. 6 вересня Верховна рада проголосувала за арешт Чауса. Однак того ж дня стало відомо, що Чаус втік. 

1 березня суддя Микола Чаус був затриманий в Молдові. За словами молдовського прокурора, він сам здався правоохоронцям в Кишиневі, зізнавшись, що незаконно перетнув кордон. 2 березня суд у Кишиневі заарештував Чауса. Антикорупційна прокуратура Молдови отримала запит від Генпрокуратури України про екстрадицію судді Миколи Чауса та почала підготовку документів на екстрадицію. Сам Чаус попросив у президента Молдови політичного притулку

10 квітня глава Антикорупційної прокуратури Молдови Віорел Морарь заявив, що Чаус буде перебувати під арештом до завершення екстрадиції в Україну.

2 серпня Вища рада правосуддя (ВРП) відкрила проти нього дисциплінарну справу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.