Чорнобильці та «афганці» не вийдуть на протести

13 Жовтня 2011, 08:12

«Наші пільги залишені, після чого і було ухвалено таке рішення. Можливо, хтось в приватному порядку і захоче брати участь в цих акціях, але без використання нашої символіки», – зазначив заступник начальника оргвідділу Союзу афганців Віктор Іщенко.

Нагадаємо, раніше активісти громадських організацій, які представляють інтереси ветеранів-афганців, заявляли, що готують всенародний страйк з 14 жовтня.

Втім, 5 жовтня уряд вирішив підвищити соціальні виплати для ветеранів Другої світової війни, учасників бойових дій і потерпілих від чорнобильської катастрофи з наступного року.

Як відомо, 20 вересня учасники акції протесту, серед яких були і ветерани-афганці, штурмували Верховну Раду, протестуючи проти ухвалення законопроекту №9127, який, зокрема, надає право Кабміну самому визначати розмір пільг, залежно від наявності грошей у бюджеті.

30 вересня, прем’єр-міністр Микола Азаров від імені Кабміну підписав меморандуми з представниками всеукраїнських громадських організацій афганців та чорнобильців щодо врегулювання питань соціального захисту цих категорій громадян. Меморандуми передбачають створення постійно діючих Консультаційних рад між урядом і громадськими організаціями для спільного визначення подальших дій з підвищення рівня соціального захисту.Попередня спроба уряду домовитися з представниками Спілки ветеранів Афганістану та організації «Ніхто, крім нас» провалилася

3 жовтня близько тисячі чорнобильців із різних міст Донецької області зібралися біля будівлі обласного Управління Пенсійного фонду в очікуванні зустрічі з головою Донецької облдержадміністрації Андрія Шишацького.