НОВИНИ

"Афганці" не змогли домовитися з владою і погрожують акціями протесту

Вчора представники Спілки ветеранів Афганістану та організації «Ніхто, крім нас» припинили переговори з урядом щодо виключення із законопроекту №9127 положень, які позбавляють пільг 16 категорій громадян. Єдине, чого домоглися лідери громадських організацій, - це перенесення голосування за цей документ у Раді на два тижні. Ветерани Афганістану пообіцяли почати масові акції протесту, якщо депутати проігнорують їхні вимоги.

Про це пише Коммерсант-Украина.

Як відомо, група з доопрацювання законопроекту № 9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» була створена у вівторок під тиском представників громадських організацій, які прийшли під стіни парламенту вимагати негайного скасування цього документа.

«На ранковому засіданні групи нічого не було вирішено. Ми не відступили від своїх вимог і запропонували прибрати із закону перехідні положення, які позбавляють нас пільг. Представники Кабміну та Верховної Ради Сергій Тігіпко та Ярослав Сухий не можна сказати, щоб дуже весело відреагували на наші пропозиції», – розповів керівник «Українського союзу ветеранів Афганістану» Сергій Червонописький.

Друге засідання робочої групи, яке відбулося ввечері, виявилося більш насиченим подіями. На ньому Сергій Червонописький та перший заступник голови організації «Ніхто, крім нас» Борис Новожилов поставили до відома Сергія Тігіпка, що виходять з переговорного процесу.

«Ми припиняємо свою участь у переговорах, допоки Верховна Рада не зніме з розгляду законопроект № 9127 і не направить його до Кабінету Міністрів на доопрацювання», –  заявив Новожилов.

«У відповідь Сергій Леонідович (Тігіпко. – Ред.) повторив свої слова про те, що у нього особисто, як і у Кабінету Міністрів, немає інструментів впливу на парламент. А закон, схвалений у першому читанні, є власністю Верховної Ради», – процитував віце-прем'єра Борис Новожилов.

За словами учасників наради, на вечірнє засідання робочої групи представники керівництва Ради і парламентської більшості не з'явилися. «За моєю інформацією, Кабмін вже зараз розіслав циркуляр по всіх своїх підрозділах про перерахунок пенсій, орієнтуючись на законопроект, схвалений у першому читанні!» – розповів Новожилов.

Червонописький додав, що «Тігіпко нормально, з розумінням сприйняв нашу позицію щодо виходу з переговорів». За його словами, афганці та члени організації «Ніхто, крім нас» дали парламенту час на скасування законопроекту до п'ятниці.

«А потім, звичайно, ми готові починати масові акції протесту», – заявив Червонописький.

Заступник голови комітету Верховної ради з питань соціальної політики та праці Ярослав Сухий заявив, що до п'ятниці включно законопроект N 9127 розглядатися не буде.

За його словами, він не був на вечірньому засіданні робочої групи, а тому не знає про ухвалене громадськими організаціями рішення вийти з переговорного процесу. «Ну, мабуть, у когось робота така – ставити ультиматуми», – сказав він.

Тим часом голова парламентського комітету з питань соціальної політики та праці Василь Хара (Партія регіонів) запевнив, що на своєму першому засіданні робоча група вирішила відкласти схвалення законопроекту в другому читанні на два тижні.

Нагадаємо, 20 вересня учасники акції протесту, серед яких були і ветерани-афганці, штурмували Верховну Раду, протестуючи проти ухвалення законопроекту №9127, який, зокрема, надає право Кабміну  самому визначати розмір пільг, залежно від наявності грошей у бюджеті.

За результатами переговорів з мітингувальниками, депутати-регіонали пообіцяли  відкласти розгляд цього законопроекту. Було створено робочу групу, яка має доопрацювати документ. Її очолить віце-прем’єр Сергій Тігіпко. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.