Через вихід Греції Євросоюз втратить репутацію й довіру – Штайнмайєр

5 Липня 2015, 14:13

Вихід Греції з єврозони не матиме фатальних наслідків для економіки ЄС, але він дуже боляче вдарить по іміджу Європи. Таку думку висловив міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр у недільному інтерв'ю виданню Tagesspiegel.

«Навіть якщо ми можемо впоратися з таким розвитком з фінансово-грошової точки зору, сигнал «Grexit» мав би руйнівні наслідки для країн за межами ЄС. Європа втратила б у деяких частинах світу репутацію і довіру», – вважає Штайнмайєр.

На його думку, передусім такими країнами є Китай, Індія і США, які уважно стежать за тим, чи зможуть європейці впоратися з кризою.

Водночас глава німецького зовнішньополітичного відомства назвав дії уряду Греції «сумішшю недосвідченості, ідеології та радикальної риторики».

Він підкреслив, що це грецька  влада завела свою країну у безвихідь, що сильно вдарило по людях.

Якщо на сьогоднішньому референдумі греки скажуть «ні», «прийти до компромісу буде зовсім не простіше, якраз навпаки», – попередив дипломат.

Він наголосив, що Афінам треба шукати вихід з важкого становища разом з партнерами, а не «напружувати» Європу і членів зони євро.

Напередодні, як повідомлялося, міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле заявив, що Греції доведеться після референдуму починати всі переговори з кредиторами знову, оскільки «пропозиція, щодо якої уряд хоче голосування, вже більше не лежить на столі», і переговори ці будуть дуже складними.

Як повідомлялося, 1 липня міністри фінансів єврозони вирішили припинити переговори із Грецією щодо можливої нової програми порятунку країни до референдуму, який запланований на неділю.

Нагадаємо, в ніч на 28 червня парламент Греції схвалив пропозицію прем'єр-міністра країни Алексіса Ципраса щодо проведення 5 липня референдуму, на якому громадяни вирішать, чи варто приймати умови кредиторів. Зокрема, йдеться про подальшу фінансову допомогу в обмін на заходи бюджетної економії, проти яких завжди виступав нинішній грецький уряд. Крім того, наслідком вибору греків може бути вихід країни із зони євро та перехід на драхму.

Окрім того, 30 червня грецький уряд попросив в ЄС про новий кредит на суму близько 30 млрд євро від Європейського механізму стабільності, які Афінам виплачували б впродовж наступних двох років.

Читайте також: The Economist: Грецька криза змінила Європу назавжди.