НОВИНИ

Ципрас попросив ЄС узгодити нову програму порятунку Греції

В грецькому уряді зазначили, що продовжуватимуть перемовини з метою досягнення «життєздатних домовленостей» у межах зони євро.

Уряд Греції просить ЄС погодити нову дворічну програму порятунку Греції від Європейського механізму стабільності. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на заяву адміністрації прем'єр-міністра Греції Алексіса Ципраса.

Згідно з повідомленням, нова програма повинна охопити всі фінансові потреби країни протягом наступних двох років, а також план реструктуризації боргів.

Разом з тим в грецькому уряді зазначили, що продовжуватимуть перемовини з метою досягнення «життєздатних домовленостей» в межах зони євро.

Нагадаємо, Європейський механізм стабільності (EuropeanStabilityMechanism) – фонд допомоги країнам, що потерпають від економічних проблем. Метою антикризового фонду, заснованого у 2012 році, є надання допомоги для підтримки стабільності країн-учасниць зони євро, що зіштовхнулися з проблемами фінансування.

Як повідомлялося, в канцелярії прем’єр-міністра Греції Алексіса Ципраса розглянули пропозицію Єврокомісії, яка передбачає відновлення фінансування Афін в обмін на письмову згоду уряду країни із умовами кредиторів. 

Нагадаємо, в ніч на 28 червня парламент Греції схвалив пропозицію прем'єр-міністра країни Алексіса Ципраса щодо проведення 5 липня референдуму, на якому громадяни вирішать, чи варто приймати умови кредиторів. Зокрема, йдеться про подальшу фінансову допомогу в обмін на заходи бюджетної економії, проти яких завжди виступав нинішній грецький уряд. Крім того, наслідком вибору греків може бути вихід країни із зони євро та перехід на драхму.

Як повідомлялося, банки країни закрили до 6 липня, заборонивши переказ коштів за кордон, а також обмеживши суму коштів, що знімають в банкоматах, до € 60 на добу.

Нагадаємо, 30 червня спливає термін погашення Грецією боргу перед МВФ у розмірі € 1,6 млрд. МВФ відмовився відтермінувати платіж, то ж аналітики передбачають, що без підтримки зовні Афіни можуть оголосити дефолт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.