Міністерство закордонних справ Великої Британії офіційно звинуватило Росію в масштабній кібератаці вірусу NotPetya на Україну. Про це повідомляє російська служба BBC.
"Уряд Сполученого Королівства приходить до висновку, що відповідальність за руйнівну кібератаку NotPetya в червні 2017 року несе російська влада, а саме російська армія", – заявив заступник глави британського МЗС Тарік Ахмад.
Зазначається, що в Британії від вірусу постраждали десятки організацій, а саме: поштові служби, рекламні, юридичні, логістичні та фінансові компанії. Однак майже три чверті випадків зараження були зафіксовані в Україні.
У зовнішньополітичному відомстві наголосили, що кібератака була лише обставлена як вимагання, натомість справжньою метою вірусу було не отримання викупу, а порушення роботи українських держустанов, фінансового і енергетичного секторів економіки. У результаті вірус поширився далі, заразивши підприємства і організації по всій Європі, у тому числі і в Росії.
"Ця атака показала завзяте нехтування суверенітетом України. Нерозумний запуск вірусу призвів до порушення роботи організацій по всій Європі і завдав шкоди в сотні мільйонів фунтів", – заявив Ахмад.
За його словами, Кремль поставила РФ "у пряму опозицію до Заходу".
"Ми звертаємося до Росії із закликом стати тим самим відповідальним членом міжнародного співтовариства, яким вона себе позиціонує, а не намагатися потай його зруйнувати", – додав він.
Як повідомлялося, Центральне розвідувальне управління США з'ясувало, що військові хакери Росії в 2017 році здійснили кібератаку проти України.
Нагадаємо, 27 червня 2017 року в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів. При цьому Міністерство інфраструктури України зазнало мільйонних збитків через вихід із ладу сотень робочих місць і двох із шести серверів під час кібератаки 27 червня.