НОВИНИ

Невідомий вірус атакує найбільші українські компанії

Наразі паралізована робота більше двох десятків установ і підприємств.

У вівторок, 27 червня відбувається хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства.

Першими про хакерську атаку заявили у енергетичній компанії Київенерго, а згодом почали з'являтися повідомлення про збої у роботі інших компаній.

"Ми зазнали хакерської атаки. Змушені були вимкнути всі комп'ютери, очікуємо дозволу на включення від служби безпеки", – повідомили у прес-службі "Київенерго".

У Нацбанку теж попередили фінансові  установи та інших учасників фінсектору про зовнішню хакерську атаку.

"У результаті цих кібератак банки зазнають труднощів з обслуговуванням клієнтів і здійсненням банківських операцій", - заявили в НБУ.

Про хакерську атаку повідомили і в компанії "Нова пошта". Підприємство наразі не може обслуговувати клієнтів.

"Через масовану атаку вірусу Petya.A на наші інформаційні системи відділення та контакт-центр "Нова пошта" тимчасово не можуть обслуговувати клієнтів", – повідомили у прес-службі компанії.

Також від вірусної атаки постраждав і "24 Канал".

"Атаки зазнали редакції медіахолдингу в Києві і Львові. В ефірі "24 Каналу" зараз транслюється заставка", -  інформує сайт каналу.

"24 канал впав під вірусною атакою. Причому так впав, що і телеефір і дві радіостанції - мовчать. З місця подій передають, що мертво лягли всі комп'ютери", - повідомив журналіст Денис Бігус.

Наразі також відомо, що виведені з ладу комп'ютери Кабінету Міністрів України, Ощадбанку, банку Південний, ОТП, КредоБанк, Укрзалізниці, Аеропорту "Бориспіль", мережі магазинів "Епіцентр", Нової пошти, ДТЕКу, Укренерго, мережі заправок ТНК, Київводоканалу, "Укрпошти", клініки "Борис", мережі магазинів "Ашан".

Усі новини за темою шукайте за посиланням: Потужна кібератака в Україні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.