НОВИНИ

Вірус-вимагач Petya дістався до Азії

Також про кібератаку повідомила одна з компаній в Австралії.

Комп'ютерний вірус-вимагач Petya, який у вівторок, 27 червня, вразив комп'ютери підприємств та урядових структур Європи і Сполучених Штатів Америки, дістався до Азії. Зокрема, кібератака була здійснена на систему управління вантажопотоком найбільшого в Індії контейнерного порту імені Джавахарлала Неру в Мумбаї, оператором якого є A.P. Moller-Maersk, повідомило у середу, 28 червня, міністерство транспорту країни, інформує агентство Reuters.

Є ознаки того, що вірус починає поширюватися в Китаї, але масштабних збоїв виявлено не було, повідомили агентству Bloomberg у компанії Qihoo 360 Technology Co.

Експерти вірусної лабораторії ESET у вівторок заявили, що поширення шкідливої ​​програми-здирника Petya почалося з України, яка найбільше постраждала від кібератаки. До десятка країн, яких найвідчутніше торкнувся вірус, увійшли також Італія, Ізраїль, Сербія, Угорщина, Румунія, Польща, Аргентина, Чехія і Німеччина. За даними російської компанії "Лабораторія Касперського", найбільше постраждали від вірусу Україна та Росія.

Про кібератаку, зокрема, повідомили британська рекламна група WPP, іспанське представництво однієї з найбільших в світі юридичних компаній DLA Piper, міжнародний харчовий гігант Mondelez зі штаб-квартирою в США, французький виробник будівельних матеріалів Cie. de Saint-Gobain, американська фармакологічна компанія Merck & Co, кондитерська фабрика компанії Cadbury в Австралії. За оцінками "Лабораторії Касперського", вимагання зазнали не менше двох тисяч користувачів.

Експерти вважають, що шкідлива програма використовує ті ж уразливості, що і вірус-шифрувальник WannaCry, який вивів з ладу тисячі серверів в усьому світі минулого місяця.

Зазначимо, 27 червня в Україні розпочалася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу.

Крім того, у низці європейських країн, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів. У США розпочали розслідування масштабної атаки вірусу-здирника Petya.

Вранці 28 червня Кабінет міністрів України допопвів, що кібератаку на корпоративні мережі та мережі органів влади зупинено.

Усі новини за темою шукайте за посиланням: Потужна кібератака в Україні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.