НОВИНИ

WP: У ЦРУ з'ясували, що за атакою вірусу NotPetya в Україні стоїть ГРУ РФ

За інформацією ЗМІ, Росія планувала підірвати фінансову систему України на тлі війни з проросійськими бойовиками.

Центральне розвідувальне управління США з'ясувало, що військові хакери Росії в 2017 році здійснили кібератаку проти України. Про це пише The Washington Post.

 

Зазначається, що РФ планувала підірвати фінансову систему держави на тлі війни з проросійськими бойовиками. Так, атака вірусу "NotPetya", знищила дані з комп'ютерів банків, енергетичних компаній, високопоставлених держслужбовців та аеропорту.

 

Згідно із засекреченими доповідями, отриманими від джерел в ЦРУ, у американській розвідці з високою долею ймовірності впевнені, що вірус "NotPetya" був створений військовою розвідкою Головного розвідуправління Росії (ГРУ).

 

"У ЦРУ вважають, що хакери працювали на військові спецслужби, які активно беруть участь у програмі кібератак ГРУ, у тому числі тієї, що стосується операцій із здійснення впливу", - йдеться в повідомленні.

 

Водночас у ЦРУ відмовилися коментувати цю інформацію.

 

"Вірус також зачепив комп'ютерні системи в Данії, Індії та Сполучених Штатах, але більше половини його жертв були в Україні. Хакери використовували так звану атаку "поливу" (watering hole, тип хакерської атаки на підприємство або галузь, коли заражається сайт, який часто відвідують працівники відповідного підприємства - Ред.)", - повідомляється в статті.  

 

Зловмисники використовували шкідливе програмне забезпечення, яке виглядало як вірус-вимагач. WP зазначає, що це робилося для того, щоб атака виглядала як дії звичайних хакерів, але не національної держави.

 

"Протягом багатьох днів люди класифікували NotPetya як реального вимагача. Знадобилося кілька днів, щоб люди зрозуміли, що він робить", - сказав засновник компанії з кібербезпеки Comae Technologies Метт Суйче. 

 

Нагадаємо, 27 червня в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів. При цьому Міністерство інфраструктури України зазнало мільйонних збитків через вихід із ладу сотень робочих місць і двох із шести серверів під час кібератаки 27 червня.