«До кінця жовтня буде забезпечено весь спектр вакцин», – заявив Аніщенко.
При цьому він зазначив, що наприкінці серпня-початку вересня повністю буде закуплено вакцини проти кору й краснухи. Міністр зазначив, що єдиною не забезпеченою повноцінно позицією є вакцина проти гепатиту В – приблизно 60%.
Також Аніщенко заявив, що було звільнено двох винних у ситуації з ліками – заступника начальника відділу конкурсних торгів та секретаря тендерного комітету
Як відомо, 20 липня Аніщенко пообіцяв за місяць вирішити проблему з браком ліків для хворих на гемофілію. Він запевнив, що міністерство здійснить закупівлю необхідних ліків навіть за завищеними цінами. Того ж дня перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко заявила, що перші партії медпрепаратів надійдуть в лікарні вже у вересні. Насамперед планується провести закупівлю вакцин для дітей та онкологічних препаратів.
Водночас, сьогодні про нестачу необхідних ліків заявили Представники фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу». Експерти заявили, що у разі бездіяльності Україну очікує широке розповсюдження мультирезистентного туберкульозу. Адже перерва від 7 до 10 днів у прийомі ліків хворими на туберкульоз може призвести до звикання організму, що у свою чергу викличе необхідність пошуку нових препаратів для лікування.
Зазначимо, що ситуація з браком вакцин для щеплення дітей, яка спостерігається в країні останні півроку, не змінилася. Дітям не проводять необхідні щеплення починаючи з пологового будинку, закінчуючи школярами.
19 липня МОЗ визнало, що в Україні практично немає вакцин для проведення щеплень дітям у зв'язку з тим, що графік їх закупівлі було порушено. В результаті міністерство підготувало проект наказу про новий календар щеплень, включаючи інструкції для лікарів про дії в ситуації, що склалася.
Також, ще раніше міністерство звинуватило у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.
Як відомо, раніше «Дзеркало тижня. Україна» повідомило, що за шість місяців цього року МОЗ України не придбало жодної упаковки лікарських препаратів – всі 240 тендерів закінчилися безрезультатно, у той час, коли 2010 року на закупівлю ліків держава витратила 3,5 млрд грн.