НОВИНИ

Міністр охорони здоров’я не боїться за свою голову

Міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко заявив, що не боїться втратити свою посаду. Про це він заявив журналістам у середу в Києві.

"Мені страшно за доручену мені справу, а за свою долю мені не страшно. Багато у нас було завалів, і їх треба розгрібати, у тому числі, і щодо забезпечення медикаментами", - сказаввін.

Аніщенко визнає нестачу препаратів для хворих гемофілією і обіцяє, що проблема буде розв'язана протягом місяця.

"Якщо говорити про препарати для лікування гемофілії, правий прем'єр-міністр - дійсно, їх недостатньо", - сказав він.

По словах Аніщенка, Мінохоронздоров'я проводило 2 тендери для закупівлі необхідних ліків, але деякі препарати були за вартістю вищі, ніж минулого року, і їх не закупили.

За його словами, буде проведений ще один тендер, препарати закуплять навіть за завищеною ціною, ця процедура займе 25-30 днів.

Нагадаємо, сьогодні, 20 липня, прем’єр-міністр Микола Азаров наказав міністру охорони здоров’я Олександрові Аніщенку «повідривати голови» винним у нестачі ліків.  "Уряд не може проходити повз такі повідомлення ЗМІ. Якщо це правда, повідривайте голови тим, хто це допустив, Олександр Володимирович, інакше своєю головою поплатитеся. Я даю місяць на це, якщо це правда", - сказав прем'єр.

Як відомо, раніше ЗМІ повідомляли про брак медичних препаратів. Так, "Дзеркало тижня. Україна" повідомило, що за шість місяців цього року МОЗ України не придбало жодної упаковки лікарських препаратів - всі 240 тендерів закінчилися безрезультатно, у той час, коли 2010 року на закупівлю ліків держава витратила 3,5 млрд грн.

Також Тиждень повідомляв про те, що в Україні кілька місяців спостерігаєть брак вакцин для щеплення дітей. 

У свою чергу, Міністерство охорони здоров'я обвинувачує у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.