НОВИНИ

У МОЗ обіцяють, що перші ліки надійдуть в лікарні у вересні

У Міністерстві охорони здоров’я запевняють, що перші партії медпрепаратів надійдуть в лікарні вже у вересні. Насамперед планується провести закупівлю вакцин для дітей та онкологічних препаратів.

"Ми укладаємо договори пачками! Вже підписали 20 контрактів на загальну суму 194,782 млн грн", - запевнила перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко.

"На закупівлю ліків було виділено з бюджету 1,7 млн ​​грн, і на половину цієї суми вже оголошені тендери. Але ми не зможемо стовідсотково задовольнити всю потребу країни в медпрепаратах - частково вона буде поповнюватися з місцевих бюджетів", - додала вона.

Нагадаємо, про дефіцит ліків напередодні заявили представники двох громадських організацій - Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, та Всеукраїнського товариства гемофілії.

За їхніми словами, в лікарнях спостерігається гостра нестача антиретровірусних, протитуберкульозних, імунобіологічних препаратів, ліків для лікування гемофілії і гепатиту.

Раніше видання "Дзеркало тижня. Україна" повідомило, що за шість місяців цього року МОЗ України не придбало жодної упаковкилікарських препаратів - всі 240 тендерів закінчилися безрезультатно, у той час, коли 2010 року на закупівлю ліків держава витратила 3,5 млрд грн.

А "Тиждень"повідомляв про те, що в Україні кілька місяців спостерігаєть брак вакцин для щеплення дітей. 

Міністерство охорони здоров'я обвинувачує у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.

Тим часом в корпорації "Артеріум" вчора підтвердили свою готовність працювати з державою за торішніми цінами. "Ми уклали з МОЗ два контракти на стрептоміцин і канаміцин за цінами 2010 року. Решта торги ще не відбулися або припинені, про що нас сповістили листом з позначкою про надання додаткової інформації в подальшому", - повідомив комерційний директор корпорації Олександр Партишев.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.