НОВИНИ

Азаров наказав міністру «повідривати голови» винним у нестачі ліків

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив міністру охорони здоров'я Олександру Аніщенку розібратися з нестачею ліків для хворих на гемофілію. Про це він заявив сьогодні, відкриваючи засідання уряду.

Азаров відмітив, що в ЗМІ була обнародувана інформація про те, що для порятунку хворого на гемофілію, який потрапив у ДТП, "лікарі збирали останні ампули фактору згортання крові по усій Україні". Також Азаров звернув увагу міністра на інформацію ЗМІ, що тепер ліки можна знайти тільки на чорному ринку, передає ЛІГАБізнесІнформ.  

"Уряд не може проходити повз такі повідомлення ЗМІ. Якщо це правда, повідривайте голови тим, хто це допустив, Олександр Володимирович, інакше своєю головою поплатитеся. Я даю місяць на це, якщо це правда", - сказав прем'єр.

У разі, якщо ця інформація не відповідає дійсності, Азаров доручив Аніщенку зібрати прес-конференцію і проінформувати про це громадськість.

"Держава виділила необхідні кошти. Тому ваше завдання - щоб ніде не було такої ситуації", - додав Азаров і пообіцяв направити комісію Контрольно-ревізійного управління і представників секретаріату для перевірки ситуації на місцях.

Нагадаємо, раніше видання "Дзеркало тижня. Україна" повідомило, що за шість місяців цього року МОЗ України не придбало жодної упаковки лікарських препаратів - всі 240 тендерів закінчилися безрезультатно, у той час, коли 2010 року на закупівлю ліків держава витратила 3,5 млрд грн.

А Тиждень повідомляв про те, що в Україні кілька місяців спостерігаєть брак вакцин для щеплення дітей. 

Міністерство охорони здоров'я обвинувачує у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.

У Міністерстві охорони здоров’я запевняють, що перші партії медпрепаратів надійдуть в лікарні вже у вересні. Насамперед планується провести закупівлю вакцин для дітей та онкологічних препаратів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.