Болгарські вчені працюють над тим, щоб перетворити сірководень Чорного моря в електроенергію

16 Травня 2012, 04:06

"Болгарія має в своєму розпорядженні таку кількість сірководню, розчиненого у чорноморських водах, що його вистачить для виробництва 9 млрд мегават-годин електроенергії. Це може повністю задовольнити потреби населення на 200 років вперед", – заявив Бешков. За його словами, щороку у водах Чорного моря генерується нові 75 млн тон сірководню. З енергетичної точки зору ця кількість відповідає нинішньому річному споживанню природного газу в Болгарії.

Фахівці мають намір перетворити сірководень на електроенергію за допомогою нового типу "паливної клітки" (установки, в якій відбувається реакція з'єднання водню з киснем або окислом вуглецю, при цьому утворюється електричний струм – ред.). Цей метод виробництва електричної енергії може покращити екологічний стан Чорного моря, води якого очищатимуться від скупчення сірководню. Проект зідйснюється коштом ЄС.

Читайте також: Безальтернативна енергія

Як повідомлялось, компанії Японії, Китаю та Тайваню виробляють найбільшу у світі кількість сонячної енергії.

Нагадаємо,  ЄС також розпочав в Україні новий проект щодо підтримки реформ в енергетичному секторі. На першому етапі ЄС надасть 2 млн 781 тис., а всього – 63 млн євро.