Азаров доручив Тігіпку обґрунтувати щорічні витрати 6 млрд грн на створення нових робочих місць

3 Квітня 2012, 15:55
 
Азаров висловив серйозну стурбованість диспропорціями на ринку праці. Наразі чисельність працюючих громадян в Україні зрівнялася з чисельністю пенсіонерів. Така демографічна ситуація створює надмірне навантаження на Державний бюджет та обмежує можливості Пенсійного фонду. Водночас майже 8 млн. осіб працездатного віку залишаються економічно неактивними. Це суттєвий резерв на ринку праці, який є незадіяним через низку причин.
 
«Нам необхідно розробити серйозну державну програму щодо стимулювання зайнятості наших людей. Тим більше, що кошти, які ми витрачаємо щороку на це – близько 6 млрд. грн. – дуже значні кошти. Ми могли б запровадити системні заходи для стимулювання зайнятості», – заявив  Азаров.
 
За його словами, можна, наприклад, запровадити зменшення єдиного соціального внеску для роботодавців, які протягом попереднього року стабільно виплачували зарплати, розмір яких перевищує 3 мінімальних зарплати. Роботодавцям, які будуть працевлаштовувати молодь та осіб віком від 50 років, можна компенсувати витрати на сплату єдиного соціального внеску без обмеження у розмірі заробітної плати.
 
Прем'єр-міністр підкреслив, що перед внесенням проекту держпрограми на розгляд Уряду необхідно провести його широке громадське обговорення. «Стосовно всіх цих пропозицій: перш, ніж виносити їх на розгляд уряду, потрібно провести широке громадське обговорення – із громадськими організаціями, роботодавцями, бізнесом і профспілками. Необхідно максимально обговорити ці питання», – зазначив Азаров.
 
У свою чергу, Тігіпко повідомив, що Мінсоцполітики вже напрацювало 18 напрямків стимулювання зайнятості. «Ми розробили 18 ініціатив, які стимулюють роботодавців створювати нові робочі місця», – сказав віце-прем'єр.
 
За його словами у Мінсоцполітики є пропозиції щодо стимулювання малого бізнесу. «Ми вперше пропонуємо простимулювати малий бізнес з кількістю працюючих до 50 робочих місць», – наголосив Тігіпко. 
 
За словами Тігіпко, громадське обговорення ініціатив Мінсоцполітики розпочинається від сьогодні. Після цього законопроект розмщений на сайті Міністерства і протягом місяця всі бажаючі зможуть внести до програми стимулювання зайнятості свої пропозиції.
 
Як повідомлялось, нещодавно Президент Віктор Янукович запропонував чотири нових соціальних ініціативи, серед яких скасування пільг, збільшення доходів, введення податку на багатство та створення нових робочих місць.