Міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайссль у четвер, 29 березня, заявила, що рішення Відня не видворяти російських дипломатів не має нічого спільного з побоюваннями через можливі дії у відповідь з боку Кремля. Про це повідомляє Deutsche Welle.
За її словами, дане рішення пов'язане з позицією Австрії "дуже економно" використовувати видворення дипломатів як інструмент впливу,
Зокрема, глава австрійського МЗС наголосила, що під час загострення конфлікту потрібно залишити канали для контактів відкритими.
Також вона відзначила, що посол Великої Британії перед початком саміту Євросоюзу намагався чинити тиск на австрійську владу, щоб вона "прийняла конкретні заходи" щодо Москви.
Крім того, у суботу, 24 березня, була зроблена ще одна спроба вчинити тиск, однак невдало.
Нагадаємо, 27 березня міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайссль заявила, що Відень наразі має сумніви щодо причетності Росії до отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. За її словами, Австрія не висилатиме російських дипломатів, як інші країни Євросоюзу. Дане рішення узгоджене з канцлером Себастіаном Курцом. Наголошується, що австрійський уряд прагне по-іншому підходити до Росії, ніж переважна більшість держав ЄС та США.
Як повідомлялося, 26 березня низка країн заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів; Чехія висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям; Нідерланди висилають двох працівників російських спецслужб; Данія також вирішила вислати двох дипломатів; Німеччина повідомила про висилання чотирьох російських дипломатів; Естонія вирішила вислати військового аташе РФ; Франція вирішила видворити чотирьох російських дипломатів; Румунія – одного; Хорватії оголосить персоною нон грата одного російського дипломата; Швеція також прийняла рішення вислати одного дипломата; Латвія видворяє другого секретаря посольства Росії та включає є в чорний список керівника представництва російської компанії в країні; Литва повідомила про вислання трьох російських дипломатів; Фінляндія – одного дипломата РФ; Албанія – двох; Міністерство закордонних справ Іспанії заявило, що уряд видворяє двох російських дипломатів; водночас у МЗС Угорщини вирішили вислати одного російського дипломата.