Активи російських банків в Україні за два роки зросли у понад 1,5 раза – нардеп

9 Червня 2016, 12:43

Упродовж двох років на тлі зменшення активів українських банків активи російських фінустанов зросли більш ніж у 1,5 раза – їхня частка на ринку України становить 35,7%. Про це в інтерв’ю Тижню розповів народний депутат від «Народного фронту» Андрій Левус.

«На кінець травня 2016 року в Україні діяло 107 платоспроможних банків, протягом періоду від січня 2014-го до травня 2016-го у Фонд гарантування було передано 73 фінустанови. У зв’язку із цим активи українських банків зменшилися від 493,7 млрд грн до 168,9 млрд грн, майже втричі (без урахування державних фінустанов та Приватбанку), водночас активи російських зросли більш ніж у 1,5 раза, від 138 млрд грн до 218,9 млрд грн. Їхня частка на ринку України становить 35,7%», – сказав він.

Левус зауважив, що ЗМІ багато разів наголошували, що банки РФ ідуть із вітчизняного фінансового ринку через великі ризики та утиски нацрегулятора. Але… це не так.

Наприклад, НБУ надав дозвіл російській «Альфа-Групп» на придбання ПАТ «Укрсоцбанк», що збільшило присутність капіталу східного сусіда.

Крім того, небезпечним буде і прийняття Нацбанком рішення включити Укрсоцбанк та Альфа-Банк, які належать «Альфа-Групп», до переліку кваліфікованих осіб Фонду гарантування, які можуть придбати неплатоспроможні фінустанови, що призведе до створення російського монополіста на нашому фінансовому ринку.

Також непокоїть надання вітчизняним регулятором упродовж 2014-го — першої половини 2016 року кредитів рефінансування в обсязі 1 млрд грн. Промінвестбанкові, дочірній установі «Внешэкономбанка».

«США та ЄС ввели штрафні заходи проти російських банків на підтримку України та на знак засудження агресії Москви. Водночас, коли російські банки на глобальних ринках здійснювати операції не можуть, їхню діяльність у нашій країні абсолютно не зачепили, а НБУ фінансово підтримує держмонополії Росії», – наголосив нардеп і зазначив, що необхідно запровадити найсуворіші санкції проти російських державних банків, що діють на нашій території.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

читати ще

показати ще