Активний розвиток криптовалют: 6 найпопулярніших альтернатив Біткоїну

25 Березня 2024, 14:00

Альткоїн (інша назва – альтернативна криптовалюта) – це будь-які цифрові гроші, які не є Біткоїном. Наприклад, деякі крипто монети гарантують швидке переведення капіталу, в той час як основна задача інших цифрових активів – гарантія конфіденційності користувачів.

Альткоїни створено на основі технології блокчейн, яка дозволяє зберегти всі дані щодо операцій в системі. Будь-який блок в мережі містить інформацію про певну кількість маніпуляцій. Такий блок отримує власний хеш-код, яка дозволяє перевірити його цілісність.

Кожен користувач системи отримує гаманець криптовалюти для зберігання та переведення  капіталу. Будь-яка операція має пройти перевірку мережею аби стартувало її виконання.

Користувачі (їх також називають майнерами) мають вирішити непросте математичне завдання, якщо вони хочуть додати ще один блок в ланцюг.

Альткоїни можна купувати та продавати на крипто біржі, як і Біткоїн. Вартість цифрових активів залежить від попиту та пропозиції. Деякі монети коштують значно дешевше за Біткоїн, а інші, навпаки, дорожче; ви можете переглянути котирування криптовалют в будь-яку хвилину. Розглянемо найпопулярніші альтернативи Біткоїну.

Ethereum (ETH)

Це платформа смарт-контрактів, яка дозволяє розробникам створювати токени та децентралізовані додатки. ETH – це внутрішня валюта системи, а також плата за діяльність майнерів в мережі Ethereum. Основні параметри крипто активів:

  • Вартість: 1 640,37 $
  • Рівень капіталізації: 197 277 970 952 $

Ця мережа вважається піонером в індустрії смарт-контрактів на основі блокчейну. Смарт- контракт – це комп’ютерний код, який функціонує у відповідності до програми, мінімізуючи ризики простою, цензури, незаконних дій та стороннього втручання. Доля Ефіру на крипто ринку складає 17-18%.

Ethereum полегшує обмін капіталом, будь-яким майном чи цінними паперами. Після запуску на блокчейні смарт-контракт перетворюється на саморегулюючу комп’ютерну програму, яка виконується автоматично при досягненні певних умов.

Litecoin (LTC)

Це один з найстаріших альткоїнів, створений у 2011 році колишнім працівником Google, Чарли Ли. Так само, як і Біткоїн, Лайткоін створено як цифрову валюту, але з певними покращеннями, які пов’язані, в першу чергу, зі швидкістю транзакцій.

Будь-яка операція з Біткоїном займає близько 10 хвилин, тоді як маніпуляції з Лайткоіном виконуються в середньому за 2,5 хвилини. Це дозволяє Лайткоїну краще масштабуватись, аніж Біткоїну, оскільки він завершує більше операцій щосекунди. Ключові параметри Лайткоінів:

  • Вартість: 64,27 $
  • Рівень капіталізації: 4 730 433 880 $

Лайткоін створено за технологією Біткоїна, тому він вважається одним з головних конкурентів основної криптовалюти сучасності. Обидва види монет використовують як альтернативу фіатним банкнотам, наприклад, доларам чи євро.

WhiteBIT Coin (WBT)

WhiteBIT Coin (WBT) — це нативна монета блокчейну WB Network. До запуску мережі WBT була токеном, поєднувала більшість продуктів екосистеми однієї з найбільших криптобірж Європи WhiteBIT та надавала своїм власникам низку переваг від використання продуктів платформи, а саме:

  • безплатні зняття токенів ERC20 та ETH;
  • знижка на торгову комісію до 100%;
  • безплатні AML-перевірки;
  • збільшена реферальна ставка у рамках реферальної програми;
  • можливість участі у WhiteBIT Launchpad та багато іншого.

Solana (SOL)

Це блокчейн загального призначення, який має багато спільного з Ethereum, але намагається стати одним з кращих варіантів для сучасних додатків. Він базується на іншій технічній складовій, ніж ETH та змушує розробників використовувати компільовану мову програмування Rust. Головні показники криптовалюти:

  • Вартість: 20,17 $
  • Рівень капіталізації: 8 231 201 911 $

Solana допомагає втілювати децентралізовані проєкти (DeFi), невзаємозамінні токени (NFT), високотехнологічні комерційні платформи, ігри і т.д. Основна перевага Solana – можливість масштабування, а також здатність виконувати більш ніж 700 000 операцій за секунду.

Cardano (ADA)

Крипто платформа Cardano створена групою вчених і інженерів, на чолі з Чарльзом Хоскинсоном, який раніше брав участь у запуску Ethereum. Цього разу спеціалісти вирішили створити децентралізовану систему з відкритими вхідними даними, яка забезпечує виконання зручних платежів (швидше і дешевше, ніж при використанні Ефіру). Це один з перших блокчейнів, створених на онові однієї з найбільш захищених мов програмування Haskell. Розглянемо основні показники Cardano:

Вартість: 0.259670 $

Рівень капіталізації: 9 104 537 152$

Спеціалісти впевнені, що завдяки передовим технологіям, які використовують в проєкті, в довгостроковому періоді очікується зростання вартості таких цифрових активів.

Ріплі (Ripple)

Це цифрова платіжна та процесингова мережа, створена технологічною корпорацією з США Ripple Labs. Її основна мета – забезпечити банки та інші фінансові інституції  інструментами для трансграничних переказів коштів в режимі реального часу та з мінімальними витратами. В майбутньому така система має стати альтернативою SWIFT. Основні показники Ripple:

Вартість: 0,511992 $

Рівень капіталізації: 27 146 988 $

На відміну від Біткоїнів, Ripple не можна майнити, адже в обороті стабільно знаходиться близько 100 мільярдів XRP. Якщо Біткоїн та Ефіріум створюють з метою обходу банківського сектору, то XRP навпаки позиціонується як корисна для фінансових закладів система.

Важливість альткоїнів пов’язана з їхнім призначенням: вони дозволяють нівелювати недоліки Біткоїні, а також пропонують альтернативні переваги. Робота з альткоїнами – це хороше рішення для людей, які хочуть вивчити крипто Всесвіт. Якщо ви шукаєте гідну альтернативу Біткоїні за вигідною ціною, радимо звернути увагу на описані вище цифрові активи.

Крім того, альткоїни можуть виступати вдалим інструментом інвестування. Враховуючи успішних шлях Біткоїну, деякі підприємці хочу вкладати кошти в нові перспективні проєкти, аби згодом вигідно продати монети.

 

 

Позначки: