Світ

Російські ЗМІ про події на Грушевського: Зараз у Києві вирішується доля не тільки однієї України

Російські журналісти та політологи висловились про події на Європейській площі у Києві в ніч на 20 січня

РІА НОВОСТІ: «Україна. Хто переміг в битві 19 січня?»

Локальні сутички протестуючих з правоохоронцями бували і раніше, але після багатогодинного фронтального зіткнення в центрі столиці багато хто може прийняти ці події ледь не за початок революції, хоч об'єктивно для цього в опозиції немає ні ресурсів, ні мотивації, ні лідерів.

…Лінія фронту , яка пролягла в районі стадіону "Динамо", на півдорозі від Європейської площі до комплексу урядових будівель , не зрушила за ніч ні на метр , що з усією символічністю відображає суть протистояння і співвідношення сил.

…У найближчі дні не трапиться нічого екстраординарного, ситуація, найімовірніше, знову перейде в позиційне продовження. Поки одна зі сторін не визнає для себе вигідним її знову загострити.

SLON : «Звідки в Києві насильницький протест»

Що сталося 19-го? Чому мирний середній клас не знешкодив радикалів, чому не відвів на Майдан або не вивів за межі площі? Навіщо, точно знаючи, що влада буде репресувати без розбору (МВС вже пообіцяло учасникам протестів по 15 років в'язниці), все одно пішов на Європейську? Тому що кияни поступово звикають не боятися. У перші дні всі боялися розгону… Навіщо воювали цього разу? Цього теж багато хто не знає. Урядовий квартал був порожній. Рада - на канікулах. З іншого боку, питання про сенси в ході революції - теж , як сказав би Яценюк , провокація. Доведені до відчаю піддалися на провокацію? Можливо. Навіть не зрозуміли її суті ? Напевно. Знову постраждають невинні? Напевно. Але до Києва вже сьогодні приїде підкріплення з регіонів. Майдан, що збунтувався проти лідерів, знову оживе. Боротьба продовжиться. На день-два, можливо, тиждень. А що далі - в Києві зараз не загадують .

ТЕЛЕКАНАЛ «ДОЖДЬ»: Політолог Станіслав Бєлковський: «Янукович вже стратегічно програв»

«Президентом Києва Янукович ніколи не був і не є, три чверті населення Києва категорично проти нього. Тут важливо враховувати два основних фактори, перший - основна домінуюча емоція, яка рухає Віктором Януковичем по життю, яку, мабуть, йому ще прибили колонії , - це страх, страх фізичної розправи над ним. Тобто він людина боязкувата, його брутальна зовнішність не повинна вводити в оману. Тому те, що він піде на масштабне кровопролиття, я не вірю саме з цієї причини, а не з причини тих чи інших політичних міркувань. Друге: всі ці мільярди, правда, їх поки не 15 , а тільки 3 - 12 знаходиться в підвішеному стані - цей корм не в коня , про що політолог Бєлковський попереджав з самого початку, що всі ці вливання тільки погіршать імідж Росії на Україні і додатково відштовхнуть активну частину населення України від Росії в напрямку Євросоюзу. Вони не врятують Януковича, бо його ядерний електорат, а рейтинг в Донецьку колись був 80 %, а зараз трохи більше 30%, ніяк не пов'язує свій добробут з цими грішми. Він упевнений, що ці гроші дістануться членам сім'ї Януковича, будуть розпиляні, вкрадені, тому цей алмазний дим над двірницькою вже нікого на Україні не спокушає за великим рахунком».

РОСІЙСЬКІ ЕКСПЕРТИ ПРО ЗІТКНЕННЯ В ЦЕНТРІ КИЄВА:

Федір Лук'янов, журналіст-міжнародник, політолог: Ніякої позиції Росії щодо цього (нічні події на Європейській площі – ред.)я поки не чув, позиції Заходу теж майже що не було, тільки якісь окремі висловлювання, наприклад , запис у Твіттері помічника Обами. Янукович у Заходу симпатій не викликає, оскільки наприкінці року він відверто кинув європейців, в цинічній формі в останній момент відмовившись від підписання договору. Але при цьому багато хто на Заході, особливо в Європі, розуміють, що якщо дестабілізація піде далі, то нічого доброго на Україні не буде. Там просто нізвідки взятися якомусь новому, свіжого політичного потоку, а погіршення ситуації просто гарантовано. І що потім робити, як витягати Україну? Просто взяти і дистанціюватися якось не дуже зручно, Росія в разі змін всі свої обіцянки фінансової допомоги, звичайно, відкличе, і як чинити з великою країною, що знаходиться в центрі Європи і занурюється в хаос, ніхто не знає.

Опозиціонер Леонід Волков: Коли уряд порушує права народу, повстання для народу і для кожної його частини є священне право і невідкладний обов'язок .

Письменник і лідер "Іншої Росії " Едуард Лімонов: У Києві на Євромайдані оголосили про формування паралельного парламенту - другої Верховної Ради і про створення паралельного уряду. Це вже не мирний протест, а заколот. Державний злочин. Оголошено зі сцени Євромайдана, так що вже не відвертишся. Цікаво, як вчинить Янукович. Я констатую, що Україна почала розвалюватися. Якщо Янукович захоче силою покарати державних злочинців , то може початися громадянська війна. (Він занадто затягнув своє втручання , на мій погляд , дозволив їм змужніти на Майдані) . Почала розвалюватися, значить так тому і бути. Росії слід продовжувати підтримувати Януковича, іншого ж немає. Януковичу слід зробитися президентом Лівобережної України зі столицею в Харкові, а також президентом Криму , Одеської та Херсонської областей. Залишивши західну Україну та Київ - западенців . Кордон хай пройде по Дніпру. Ось вони там у себе нехай і бісяться. Такий поділ дешевше обійдеться, ніж вплутуватися в громадянську війну з західниками. Тим більше що трохи згодом, я впевнений, Київ сам втече від західних областей , і України стане три. Для Росії це добре, іІ для Польщі буде непогано .

Наталія Гулевська, правозахисник: Україна це корінь імперії і її початок. Якщо вирвати його, імперія швидко " засохне " і перестане існувати. Тому й весь ажіотаж, фінансова допомога. Але це турбота про себе і утриманні своєї влади , а не про Україну та її народ .

Алєксій Рощин , начальник департаменту Фонд " Центр політичних технологій»: Київ хорош! Думаю, в Кремлі зараз повні непонятки : "Що відбувається ? Ми ж дали їм бабло ! Що їм ще треба, чорт забирай?! "А дійсно - що їм треба? Проблема в тому  що наша Росія, на жаль, може дати гроші - але вона не є альтернативою Європі, навіть " ідеї Європи". Тому гроші хохли візьмуть, а потім ними ж нам же по мордасам - і будуть , що особливо прикро, абсолютно праві!

Думаю , саме починаючи з Києва " рік суцільних дипломатичних удач " для Путіна плавно зміниться "роком суцільних дипломатичних провалів " - які , що характерно , будуть прямим наслідком колишніх " удач " . Рік Коня для РФ починається достроково. На Майдані.

Валерій Федотов, лідер громадської організації " Демократична платформа": Заколот не може скінчитися удачею, в іншому випадку його звуть інакше. На початку січня я припустив, що технологія "мирних ненасильницьких протестів" перестала працювати. Путін з Володіним наочно продемонстрували своїм колегам - іншим керівникам країн з " невпорядкованою демократією" - як треба реагувати на сотні тисяч мирних протестувальників на вулицях столиці (не йти назустріч , хоча до пори до часу і не розганяти, одночасно нарощуючи репресивне законодавство і жорстко припиняючи будь спроби протестуючих "зайти за прапорці " ). І ті із задоволенням стали користуватися запропонованою контр-технологією: слідом за Росією через невдалі "помаранчеві революції" вже пройшли Туреччина, Україна і Таїланд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Теги