Світ

Моніторинг Runet: Обама відмовив Путіну, ФСБ саджатиме хакерів на 10 років, нелюбов до москвичів та кавказців

РИА Новости
Минулого тижня топ-темою у російських ЗМІ стала відмова Барака Обами від запланованої зустрічі із Владіміром Путіна, а також тема мігрантів у Москві.

БАРАК ОБАМА ВИРІШИВ НЕ ЗУСТРІЧАТИСЯ З ВЛАДІМІРОМ ПУТІНИМ

Вашингтон відмовився від запланованої на вересень зустрічі Барака Обами і Владіміра Путіна не лише через надання Москвою притулку Едварду Сноудену. Як заявив Обама, в останні місяці намітився "ряд зростаючих протиріч" з ключових питань у двосторонніх відносинах, у тому числі, щодо врегулювання ситуації в Сирії і з питання дотримання прав людини.

Обама також зазначив, що прогрес у двосторонніх відносинах був досягнутий ще під час президентства Дмітрія Мєдвєдєва, а з поверненням в Кремль Путіна в РФ посилилася антиамериканська риторика.

Думки експертів:

«Кремль примудрився зіпсувати відносини з світовим лідером, який ставився до Росії краще, ніж будь-хто з його попередників. Президента, який своїм авторитетом протиснув вступ нашої країни до СОТ, куди вона безуспішно намагалася вступити півтора десятка років.. Як не крути, більшість спроб нашкодити Америці обернеться істотною шкодою для безпеки Росії. А ще Москва ризикує опинитися на узбіччі світової політики. Що, власне кажучи, заважає США поставити питання про те, чи потрібно проводити наступну зустріч «вісімки» в Росії. G-8 - спільнота демократичних держав. Вже зараз представники адміністрації США заговорили про недотримання прав людини в нашій країні» (Еженедельный журнал).

**

«Відносини Росії і США мають одну особливість: якщо сторони перестають рухатися назустріч один одному, то їхні відносини не просто завмирають. Вони починають псуватися, стаючи заручниками внутрішньополітичної кон'юнктури. Ось ту, як джини з пляшки, і з'являються різного роду Сноудени, в момент роздуваючись до масштабів міжнародних скандалів. Повинен же хтось заповнювати паузу, поки президенти зосереджуються» - «Итоги»

**

«Що довше триватиме пауза в діалозі між Білим домом і Кремлем, то неприємніші будуть наслідки для вищого та середнього російського чиновництва. Той же список Магнітського може розширюватися неухильно, і це дуже негативно позначиться на стані російських еліт» - Ілля Мільштейн, «Сноб»

ФСБ ПРОПОНУЄ САДЖАТИ ХАКЕРІВ НА 10 РОКІВ

Федеральна служба безпеки підготувала законопроект про критичну інформаційну інфраструктуру Росії і покарання за атаку на неї. Розроблений  законопроект «Про безпеку критичної інформаційної інфраструктури РФ» передбачає створення в Росії державної системи виявлення комп'ютерних атак, виявлення їх джерел та ліквідації наслідків.

ФСБ створить Національний координаційний центр з комп'ютерних інцидентів. Для цього федеральні органи влади, що відповідають за звичайну та інформаційну безпеку, складуть три реєстри організацій - високої, середньої і низької категорії небезпеки.

У ст. 272 Кримінального кодексу РФ («Неправомірний доступ до комп'ютерної інформації») з'явиться нова, п'ята частина. Такі злочини, якщо вони «спричинили шкоду безпеці критичної інформаційної інфраструктури Російської Федерації або створили загрозу його наступу», каратимуться позбавленням волі на термін до 10 років.

АВТОРАМ РОЗСЛІДУВАННЯ ПРО ДАЧІ ПУТІНА І ПАТРІАРХА ДАЛИ ВІД 8 ДО 13 РОКІВ

Безпрецедентно суворі вироки були винесені минулого тижня чотирьом учасникам так званого Геленджікського правозахисного центру. Раніше ця громадська організація вже була в центрі скандалу навколо будівництва «дачі Путіна» і «дачі патріарха Кирила».

Чотирьох правозахисників звинувачують у тому, що вони зуміли створити кримінальне угруповання, що вимагало з місцевих забудовників гроші в обмін на власне невтручання.

Голова Правозахисного центру Владімір Іванов отримав 13 років позбавлення волі, юрист центру Зуфар Ачилов - 11 років, Гагік Аванесян та Валєрій Семергей - по 8 років. Всі вони засуджені до відбування покарання в колонії суворого режиму.

ПОЛОВИНА РОСІЯН ПІДТРИМЦУЄ ГАСЛО «ДОСИТЬ ГОДУВАТИ МОСКВУ!»

Дві третини росіян вважають, що між москвичами і жителями інших російських регіонів існує напруженість - 68%. Причому в більшості своїй так вважають жителі Москви - 74%. Не поділяє цю точку зору кожен четвертий респондент - 26%.

Найпоширенішою асоціацією з Москвою у росіян є її столичний і статус центру державної влади - 33%. На другому місці йдуть асоціації, пов'язані з архітектурним виглядом міста, його культурним та історичним значенням - 10%. Трійку асоціацій з 9% замикають уявлення про Москву як про багате місто і місце, де можна знайти роботу. У 5% росіян Москва не викликає жодних асоціацій.

70% росіян вважають, що москвичі значно відрізняються від інших жителів Росії, а 50% росіян в тій чи іншій формі підтримують гасло «Досить годувати Москву».

ВСЬОГО 1% МОСКВИЧІВ ПОЗИТИВНО СТАВИТЬСЯ ДО КАВКАЗЦІВ

Більшість москвичів (63%) переконана у погіршенні міжнаціонального клімату в Росії. Найчастіше ствердно на це питання відповідають люди середнього віку (35-44 роки). Тільки 12% жителів столиці переконані в поліпшенні міжнаціональних відносин.

Найбільшу антипатію у жителів столиці викликають вихідці з Кавказу - 31% заявив про свою нелюбов до них. Потім слідують таджики - 23%. Трійку найбільш нелюбимих москвичами етносів замикають азербайджанці з 17% в антирейтингу. Виділяючи окремі північнокавказькі народності, москвичі говорять про свою антипатію до чеченців (12%), грузинів (9%), вірменів (6%) і дагестанців (5%).

Найкраще москвичі ставляться до представників слов'янських етносів: росіян (44%), білорусів (17%) і українців (15%). Потім з 3% у рейтингу етнічної доброзичливості у москвичів розташувалися таджики, вірмени, грузини, татари, євреї і європейці. По 2% у цьому ж списку отримали узбеки, казахи і німці. Всього по 1% москвичів найкраще ставляться до американців, англійців, японців, литовців, чеченцям, кавказців в цілому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.