У 2013 році Україна посіла 111-те місце серед 162 країн у Глобальному індексі миролюбності (ГІМ) за 2013 рік, оприлюдненому Інститутом економіки та миру, опустившись за рік на 40 позицій. У 2012 –му Україна була на 71-й сходинці серед 158 країн.
У цьогорічному рейтингу свободи преси міжнародної організації Freedom House Україна, порівняно з 2012-м втратила ще одну сходинку, посівши 132-ге місце між Південним Суданом і Замбією. Серед частково вільних країн (за термінологією організації) Україна перебуває на межі з невільними: ще два пункти рейтингу вниз – й українська свобода преси буде на рівні Алжиру та Вірменії, в одній категорії з Афганістаном і Північною Кореєю.
Україна цьогоріч не змогла покращити свої позиції у рейтингу репутації країн світу, який укладає Інституту репутації, та залишилась на 42-му місце із 50-ти.
Освітянський рейтинг The Times Higher Education відзначив, що в Україні не існує "молодих університетів" світового рівня.
Експерти оцінили не так давно створені університети світу за їх нинішньою успішністю та потенціалом. Для складання рейтингу було використано 13 показників з наступних основних категорій: дослідження (обсяги, прибутки та репутація), цитування (науковий вплив), викладання (навчальне середовище), міжнародна репутація та дослідження, вплив на промисловість (інновації). Університети країн Східної Європи, зокрема, українські та російські, до рейтингу не потрапили.
Разом з тим, 311 вищих навчальних закладів України увійшли до щорічного рейтингу університетів світу "Webometrics", який ініційований дослідницькою групою Cybermetrics Lab, що належить до Національної ради з науково-дослідної роботи найбільшого дослідницького інституту Іспанії.
У рейтингу аморальних країн світу, укладеним аналітиками агенції від Bloomberg, Україна виявилася 13-ою із 57-ми і визнана менш аморальною, ніж Росія.
При складанні рейтингу, враховувались чотири показники: середню кількість випитого алкоголю, кількість викурених цигарок на душу населення, відсоток громадян, які приймають наркотики, а також загальні втрати від азартних ігор у відсотках від ВВП.
Згідно з даними дослідників, на рік середній українець випиває більше 17 л алкоголю що на один літр більше за показники середнього росіянина. В той же час, середній українець курить щороку на 300 цигарок менше, ніж росіянин.
В укладеному міжнародною організацією Save the Children рейтингу, Україна за рівнем якості життя матерів перебуває на 76 місці з 176.
Рейтинг укладали, спираючись на показники рівня смертності матерів, рівня дитячої смертності (у віці до п'яти років), середньої тривалості навчання в школі, рівня доходів жінок і представленості жінок в органах правління.
У той же час Україна поліпшила своє становище в міжнародному рейтингу конкурентоспроможності, складеному швейцарською дослідницькою групою IMD, піднявшись з 56-го на 49-е місце.
Читайте також: Портрет України за міжнародними рейтингами: розбиті дороги, бідність, придушення економічної свободи та спад демократії