НОВИНИ

Українські університети потрапили до світового рейтингу дослідницького інституту Іспанії

311 вищих навчальних закладів України увійшли до щорічного рейтингу університетів світу "Webometrics". Про це йдеться на сайті рейтингу - webometrics.info.

Рейтинг є ініціативою Cybermetrics Lab - дослідницької групи, що належить до Національної ради з науково-дослідної роботи найбільшого дослідницького інституту Іспанії.

До рейтингу уже традиційно ввійшли Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» (510), Національний університет ім. Тараса Шевченка (704), Донецький національний технічний університет (1116), Харківський національний університет ім. Каразіна (1138) та Національний університет «Львівська політехніка» (1242).

Серед усіх вишів до рейтингу ввійшов також Національний університет «Києво-Могилянська академія», зайнявши 2861 місце із 21250 університетів.

“Вперше я побачив НаУКМА в рейтингу міжнародних університетів. Рейтинг Webometrics не дуже інформативний, але все ж дає деяке уявлення про видимість університету в інтернет мережі WWW. Відносно низький рейтинг НаУМКА (24 місце серед українських ВУЗів) відрізняється від більшості національних рейтингів, де НаУКМА зазвичай з'являється в першій п'ятірці лідерів або, принаймні, в десятці. Це досягається за рахунок, перш за все, двох факторів: студентів і кількості співробітників, а також профільної спеціалізації. НаУКМА невеликий університет (3500 студентів), що спеціалізується в галузі гуманітарних та соціальних наук," прокоментував на своїй сторінці у Facebook Андреас Умланд, професор« Києво-Могилянська академіяї».

"Webometrics, здається,оцінює більші університети краще, ніж менші. Очевидно, пост-радянські ВУЗи, які спеціалізуються в галузі природничих та технічних наук отримають кращі позиції в рейтингу, оскільки ці дисципліни були вже високорозвиненими до 1991 року, в той час як соціальні науки були або частково відсутніми, а гуманітарні -малопопулярні в радянський період. Таким чином, логічно, що найвищий рейтинг університетів України в Webometrics отримав Київський політехнічний інститут ", пише Умланд.

"Для порівняння: у Росії невеликий (6000 студентів), але найвідоміший університет із соціальних наук - Московський державний інститут міжнародних відносин (МДІМВ) -, має також відносно низький світовий рейтинг (1859 позиція) і в рейтингу країни - 30 місце. Як і у випадку НаУКМА, позиція МДІМВ в національному рейтингу Росії набагато вища ", додає професор.

Нагадаємо, у серпні минулого року Київський національний університет імені Тараса Шевченка увійшов в один із провідних міжнародних рейтингів університетів Times Higher Education. Однак, цього року у рейтинг найавторитетніших вишів світу World Reputation Rankings, що ґрунтується на результатах опитування вчених всього світу щодо 100 найкращих університетських брендів, організованого британським виданням The Times, не потрапив жоден вищий навчальний заклад України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.