НОВИНИ

Україна піднялася у світовому рейтингу конкурентоспроможності на сім позицій

Україна поліпшила своє становище в міжнародному рейтингу конкурентоспроможності, піднявшись з 56-го на 49-е місце, складеному швейцарською дослідницькою групою IMD.

У рейтингу-2013 року, опублікованому IMD, Україна займає 49-е місце з 60, розмістившись між Колумбією та Угорщиною.

У 2012 році Україна була на 56-му місці.

При цьому трійка лідерів рейтингу залишилася незмінною – США, Швейцарія, Гонконг.

Однак її учасники помінялися місцями.

Так, у рейтингу 2012 року перший місце було віддане Гонконгу, друге – США, а третє –Швейцарії. Останнє місце, як і роком раніше, займає Венесуела.

Як з'ясувалося, Росія піднялася в рейтингу – на шість рядків. Цього року вона займає 42-е місце, розмістившись між Латвією та Перу. У 2012 році РФ була на 48-му місці.

Серед країн БРІКС свої позиції в рейтингу поліпшили лише Росія і Китай (23-е місце в 2012 році, 21-е - у 2013). Індія перемістилася з 35-го на 40-е місце, Бразилія – ​​з 46-го на 51-е, а ПАР – з 50-го на 53-е.

Рейтинг включає чотири групи параметрів: стан макроекономіки, якість держрегулювання і інфраструктури, а також ефективність бізнесу. Дослідницька група IMD ​​в опублікованому рейтингу оцінила становище країн не тільки в звітний період, а й у ретроспективі з 1997 року, поділивши всіх учасників на "червоних", тих, які погіршили конкурентоспроможність, і "зелених", які поліпшили. 

Як повідомлялось, Україна посіла 78-е місце у списку країн з високим рівнем людського розвитку. 

Читайте також: Портрет України за міжнародними рейтингами: розбиті дороги, бідність, придушення економічної свободи та спад демократії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.