За його словами, надання цього статусу, звісно, свідчить про «намагання втягнути» Україну в МС.
«Зрозуміло, що Росія вважає, що можна спочатку в України відкусити палець, а потім і всю руку. Але це вже залежатиме від України. Звісно, гра продовжується. Росія як домінантна МС погодилася на цей статус в надії, що через деякий час вона зможе повністю затягнути Україну в МС», – зауважує експерт.
Однак, і Україна розуміє цю небезпеку, вважає Карасьов.
«Й Україна розуміє цю небезпеку і цю гру. Якщо для неї повне членство в МС буде становити небезпеку, то статус часткової співпраці з МС є необхідністю. Якщо ЄС – це проблема вибору, що МС – це необхідність зберегти торгівельно-економічні зв’язки і відповідні виробництва в Україні, які орієнтуються саме на ці ринки, які сьогодні не можуть водночас переорієнтуватися на високоякісний європейський ринок», – зазначає він.
Водночас щодо реакції Європи на домовленості Віктора Януковича з главами держав-членів МС, то Карасьов вважає, що вона вивчатиме відповідні документи, чи немає там раптом певної омани.
«Вона (Європа. – Ред.) реагує спокійно. Дивитиметься на те, що саме передбачає статус спостерігача і чи не криється тут якийсь підступ, чи не є це тільки оманою, димовою завісою», – зазначає експерт.
Як повідомлялось, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.
Відповідний меморандум планується підписати 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.
За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015.
Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко заявив, що надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни.
Німецьке видання Die Welt написало, що у боротьбі за Україну Росія перемогла ЄС.