На запитання, як надання статусу спостерігача у Митному союзі може позначитись на підписанні Угоди про асоціацію з ЄС, Огризко відповів: «Ніяк. Це не створює жодних правових наслідків. Це не заважає одне одному жодним чином».
За словами Огризка, Україна є спостерігачем у кількох десятках різних міжнародних структур, наприклад, у Русі неприєднання.
«Ви щось чули, наскільки Рух неприєднання впливає на Україну у цьому плані?», – зауважив він.
Коментуючи надання Україні статусу спостерігача в Митному союзі, Огризко сказав, що «Україні надається те, чого насправді не існує фактично, тому що поки що такої інституції немає».
«Йдеться про продаж повітря з обох боків», – сказав Огризко.
На його переконання, це робиться для того, щоб врятувати обличчя Росії, «яка намагалася нас переламати через коліно і примусити, але цього не вийшло, і зараз треба терміново знайти якусь форму і сказати, що ми все одно поступово за вухо тягнемо і, мовляв, дотягнемо».
«Насправді це все нічого під собою реального немає», – сказав Огризко.
Як повідомлялось, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.
Відповідний меморандум планується підписати 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.
За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015.
Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко заявив, що надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни.