«Для України є певні прямі вигоди і вигоди, що виникають у процесі входження нашої країни у високотехнологічні ринки, ефект від яких неможливо зараз відчути і порахувати. Але технологічне переозброєння, модернізація, інноваційні процеси, інтенсивні обміни з трудових технологіям неможливо виміряти сьогоднішнім днем, але це однозначно принесе віддачу через певний час. Тому наші переговори з ЄС зумовлені не тільки бажанням відкрити ринки Європи для своїх виробників, але також комплексно кооперуватися у розвиток європейського ринку високих технологій». – пояснив Азаров.
Він також зазначив, що євроінтеграція України не погіршить взаємини країни з країнами СНД.
«Мені важко навіть уявити, яким чином Угоду про асоціацію з ЄС може перешкодити розвитку наших відносин у рамках СНД. Адже ніхто не говорить поки про членство України в ЄС, дистанція від асоційованого члена до члена ЄС дуже велика », – констатував Азаров.
Як повідомлялось, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.
Відповідний меморандум планується підписати 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова.
За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015.
У свою чергу радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що рішення України про відновлення участі в євразійській економічній інтеграції несумісне з інтеграцією країни до Європейського Союзу.
Напередодні офіційний представник єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, нагадав, що співпраця України і Митного союзу не повинна суперечити майбутнім зобов'язаннями держави в рамках Угоди про асоціацію з ЄС і негативно впливати на можливість її укладення.